Urząd Miejski w Boguchwale

e-mail: um@boguchwala.pl
www: http://boguchwala.pl
Data wydruku: 2020-04-04 20:17:31

Wszystkie aktualności

Premier Mateusz Morawiecki w Boguchwale

7 października w Miejskim Centrum Kultury w Boguchwale Premier Mateusz Morawiecki spotkał się z kołami gospodyń wiejskich. Prezes Rady Ministrów podziękował za przechowywanie polskiej kultury i tradycji oraz odpowiadał na zadawane przez zebranych pytania.

„Koła gospodyń wiejskich, to miejsce gdzie przechowuje się polską kulturę, polską tradycję i pod wieloma względami Polska nie była by dzisiaj taka jak jest bez was”- zwrócił się Prezes Rady Ministrów do zebranych.

Na spotkaniu poruszony został także temat niedoceniania pracy kobiety w rodzinie. Premier odniósł się również do roli turystyki w gospodarce Polski, wspomniał także o programach zaproponowanych przez rząd takich jak ułatwienie dostępu do leków dla seniorów. Prezes Rady Ministrów odpowiadał również na pytania dotyczące sytuacji w służbie zdrowia.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele kół gospodyń wiejskich oraz stowarzyszeń zrzeszających kobiety z terenu Gminy Boguchwała. Brali w nim udział także przedstawiciele władz samorządowych gminy, od których Premier otrzymał pamiątki związane z Boguchwałą.

źródło: PAP

foto: UM