Urząd Miejski w Boguchwale

e-mail: um@boguchwala.pl
www: http://boguchwala.pl
Data wydruku: 2020-02-23 08:54:12

Wszystkie aktualności

IX Wyścig MTB Boguchwała

21 września 2019r. odbędzie się IX Wyścig MTB Boguchwała. Start i metę zlokalizowano na stadionie w Mogielnicy. Organizatorzy przygotowali dwie trasy prowadzące przez tereny Gminy Boguchwała. Trasa SENIOR liczyć będzie 47 km, a trasa HOBBY 22 km. Na rywalizujących czekają nagrody w różnych kategoriach wiekowych. Przygotowano także specjalne statuetki dla najszybszego mieszkańca oraz najszybszej mieszkanki z terenu Gminy Boguchwała. Zgłoszenia można dokonać za pośrednictwem platformy dostartu.pl

Sportowa rywalizacja oraz inne atrakcje czekają także na najmłodszych kolarzy. Zmagania dziecięce rozgrywane będą na stadionie w Mogielnicy, z podziałem na kategorie: do 4 lat, 5-6 lat, 7-9 lat i 10-12 lat. Młodzież od 13 roku życia startuje na dystansie HOBBY. O przypisaniu do danej kategorii wiekowej decyduje rok urodzenia, nie miesiąc. Zapisy na kategorie dziecięce będą prowadzone w dniu zawodów w Biurze zlokalizowanym na stadionie, w godzinach od 8:30 do 10:30.

IX Wyścig MTB Boguchwała będzie finałem II edycji Podkarpackich Maratonów Rowerowych „Szprycha”. Oprócz zmagań na terenie Gminy Boguchwała, do tego cyklu zaliczane są również wyścigi w Łańcucie, Jeżowem, Bukowsku, Ropczycach i Lubeni.

Organizatorem wyścigu MTB Boguchwała jest Stowarzyszenie Sportowo – Turystyczne „Lubcza”. Zadanie zostało dofinansowane z budżetu Gminy Boguchwała. Organizacja Podkarpackich Maratonów Rowerowych „Szprycha” dofinansowana jest ze środków województwa podkarpackiego.

Szczegóły oraz regulamin na stronie www.sstlubcza.com