Urząd Miejski w Boguchwale

e-mail: um@boguchwala.pl
www: http://boguchwala.pl
Data wydruku: 2020-04-04 19:27:36

Wszystkie aktualności

Międzynarodowe sukcesy taneczne Tancerzy KTT DŻET

Mateusz Ostrowski i Marzena Dykman tańczą ze sobą od 5 lat w Klubie Tańca Towarzyskiego "Dżet Rzeszów-Boguchwała". To aktualni Mistrzowie Polski w Show Latin, Akademiccy Mistrzowie Polski, zwycięzcy oraz finaliści wielu turniejów Grand Prix Polski, mają na koncie także wiele sukcesów międzynarodowych.

W ostatnim czasie brali udział w najważniejszym turnieju w roku dla każdego tancerza "Blackpool Dance Festival 2019". W kategorii Amateur Latin na ponad 350 startujących par znaleźli się w wąskim gronie 48 najlepszych par świata wraz z dwoma innymi parami z Polski. Turniej odbył się jak co roku pod koniec maja w sali balowej Empress Ballroom Winter Gardens. Sala pełna publiczność, muzyka grana na żywo przez Empress Orchestra, tańczące pary z całego świata.

Sukces był na tyle duży, że para otrzymała zaproszenie do reprezentowania Polski w "China Cup Ballroom Dance Tour 2019", w cyklu dwóch turniejów zorganizowanych przez chińską federację tańca CBDF. W turniejach tych brały udział pary z różnych państw, które zostały wybrane jako czołowe pary na świecie.

Pierwszy turniej pod nazwą "The 2nd Guangxi Ballroom Dance Championship" odbywał się w Nanning a kolejny, dwa dni później, to "Ballroom (Dancesport) Open Championship" już w mieście Liyang. Jak mówią tancerze turnieje były niesamowitym wydarzeniem z salami wypełnionymi po brzegi, znakomitą oprawą audio-wizualną i parami tańczącymi na najwyższym światowym poziomie. Oba turnieje zakończyli na wysokim 8 miejscu (półfinał), z czego byli bardzo zadowoleni. Był to dla nich nie tylko kolejny piękny turniej w karierze, ale na pewno także niesamowita podróż, możliwość poznania ludzi z całego świata, zawiązania nowych znajomości, zobaczenia miejsc przepełnionych chińską kulturą i poczucia na własnej skórze klimatu wschodu.

źródło i fot. KTT Dżet