Urząd Miejski w Boguchwale

e-mail: um@boguchwala.pl
www: http://boguchwala.pl
Data wydruku: 2020-04-04 20:31:15

Wszystkie aktualności

Zawody "Speedway Pit Bike" w Zarzeczu

W sobotę 31 sierpnia w Zarzeczu odbyła się czwarta edycja zawodów motocyklowych "Speedway Pit Bike". W imprezie wzięło udział 19 seniorów (w tym 3 kobiety) oraz 9 juniorów.

Zawodnicy ścigali się w formule podobnej do zasad obowiązujących w czarnym sporcie, z tą różnicą, że uczestnicy ścigali się na motocyklach typu Pit Bike odbiegających znacznie budową od motocykli żużlowych. Paweł Wilk, mieszkaniec Zarzecza, właściciel i gospodarz obiektu, wraz z rodziną oraz przyjaciółmi, przygotował tor oraz samą imprezę na bardzo wysokim poziomie sportowym, jak i organizacyjnym. W zawodach ścigali się nie tylko doświadczeni zwodnicy (w tym także adepci szkółek żużlowych), ale także kobiety i dzieci w wieku już od 9 lat. Wielu spośród tych zawodników po raz pierwszy usiadło na motocyklu zaledwie kilka miesięcy temu.

W klasie SENIOR podzielonej na kategorie AMATOR i ZAWODOWIEC na podium stanęli odpowiednio: 1. Paweł Wilk 2. Adam Świder 3. Piotr Szkoła oraz w kat. Zawodowiec: 1. Mateusz Wisz 2. Kamil Wilk 3. Grzegorz Grabowski. Wśród KOBIET zwyciężyła Karolina Wilk, druga była Oliwia Haligowska, trzecia Marzena Wilk. W kategorii JUNIOR, po bardzo zaciętej walce w biegu finałowym zwyciężył Dominik Szkoła, tuż za nim uplasował się Jan Kaczmarzyk, który przywiózł za swoimi plecami Kajetana Kupca - szkółkowicza żużlowego klubu z Tarnowa.

Oczywiście tego typu impreza nie mogła odbyć się bez wsparcia władz samorządowych Gminy Boguchwała, jak i sponsorów, dzięki którym można było później świętować sukces organizacyjny oraz sportowy. Takimi dobrymi duszami czuwającymi nad tym wydarzeniem byli przede wszystkim: Burmistrz Boguchwały Pan Wiesław Kąkol oraz Sołtys Zarzecza Jakub Kotula, który pomagał w organizacji turnieju wraz z OSP Zarzecze. Do organizacji całej imprezy swoje cegiełki dołożyli także stali partnerzy: LAMBA Pit Bike, PIT Bike MRF oraz GREINPLAST, a także: Hotel Zajazd Dwa Bratanki, firma Trans-Rol, Usługi transportowo-sprzętowe oraz rozładunek wagonów. Adam Gruba Siedliska 349, Trojan serwis blacharsko-lakierniczy, Stacja Paliw Rooster w Siedliskach, sklep spożywczy Pszczółka, Firma usługowo-handlowa Wiesław Grzebyk, Sołtys Siedlisk Wojciech Tatara.

Korzystając z okazji, w imieniu organizatora, bardzo dziękujemy wszystkim za pomoc i mamy nadzieję, iż wniesiony wkład w promocję regionu oraz sportów motocyklowych będzie z każdym rokiem skutkował rozwojem naszego regionu oraz wpływał pozytywnie na wychowanie młodzieży poprzez świadome korzystanie z możliwości jakie daje region w uprawianiu sportów nie tylko motocyklowych, ale także każdej innej formy rozwijania sprawności i promocji zdrowia. Jednocześnie chcemy zaprosić na niedziele tj.: 8 września br. do Rzeszowa na ul. Spichlerzową na kolejną rundę Enduro Pit Bike, gdzie ponownie będzie można oglądać małe Pit Bike w akcji.

fot. UM, źródło Karolina Wilk