Urząd Miejski w Boguchwale

e-mail: um@boguchwala.pl
www: http://boguchwala.pl
Data wydruku: 2020-08-06 23:55:17

Wszystkie aktualności

Załoga Hoffman/Barłoga organizuje rajdowy Konkurs Fotograficzny

Podczas 28. Rajdu Rzeszowskiego, który odbędzie się w dniach 8-10 sierpnia, oprócz rajdowej czołówki Mistrzostw Polski, swoje zmagania przeprowadzą uczestnicy Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Kolejny raz w rajdzie, w Saabie 96 V4 Rally pojawi się załoga Hoffman / Barłoga. Tym razem oprócz dotychczasowych partnerów zawodnicy czarnego Saaba będą jechać w barwach Gminy Boguchwała.

Jako Zespół Rajdowy Hoffman serdecznie wszystkich zapraszamy na odcinki rajdowe, a także na nasze stanowisko serwisowe w okolicy wejścia do Hali Sportowej Podpromie w Rzeszowie. Jesteśmy tam od czwartku (8 sierpnia) do soboty. Oprócz Saaba, odwiedzający będą mogli zobaczyć kilka innych historycznych aut. Będzie m.in. Polonez 2000 Racing Walter Wolf, który jest repliką pierwszego homologowanego w rajdach Poloneza. Wystawowym autem pierwszy start zaliczył Andrzej Jaroszewicz – mistrz kierownicy.

Paweł Hoffman, mieszkaniec Niechobrza, jest wielokrotnym organizatorem zlotów pojazdów zabytkowych w Boguchwale. Startował w Górskich Samochodowych Mistrzostwach Polski, Rajdowym Pucharze Polski oraz Historycznych Rajdowych Mistrzostwach Polski. W latach 2014-2017 startował tym Polonezem z Michałem Wiśniewskim w Rajdach Rzeszowskich. Na prawym fotelu Poloneza jechał także Bogusław Browiński, który w roku 2018 uzyskał tytuł wicemistrza Słowacji wraz z Grzegorzem Grzybem. - Rajd Rzeszowski jest dla mnie dużym wyzwaniem ze względu na jazdę przed swoimi kibicami, którym zawsze chcę się pokazać od jak najlepszej strony. Daje to duże możliwości, a jednocześnie może ograniczać i tremować. Na szczęście kiedy już zaczynam jechać, to nikogo nie widzę i staram się być maksymalnie skupiony. Podczas zawodów moim przeciwnikiem będzie załoga Fiata 125, z którymi podejmę rywalizację i liczę, że zwyciężę.  

Marcin Barłoga – bardzo się cieszę, że już niebawem, ponownie pojedziemy nasz domowy rajd. Organizatorzy jak zwykle przygotowali nam piękne zawody. Malownicze trasy, po których w poprzednich edycjach ścigali się najlepsi kierowcy Europy, świetnie wpisują się w nasz historyczny czempionat. Odcinki specjalne jak co roku są bardzo wymagające, temperatury powietrza wysokie a kibice na trasie wspaniali. My lubimy takie rajdy - do mety dojeżdżają tylko twardziele, jak dawniej.

Ciekawostką będzie Konkurs Fotograficzny załogi Hoffman – Barłoga. Konkurs jest przeznaczony dla każdego, kto wykona fotografię załogi Saab 96 V4 Rally i prześlę na adres e-mail rally@hoffman.auto.pl. Miejscem i czasem do wykonywania zdjęć jest 28. Rajd Rzeszowski i wszystko co się będzie dziać wokół rajdu i załogi.

W konkursie jest przewidziana rywalizacja wśród fotografów akredytowanych i amatorów. Zwycięzca w kategorii fotografów akredytowanych otrzyma kilka upominków: Zestaw Narzędzi Berner, Oleju Motul oraz środki chemiczne firmy Berner. Dla fotografów amatorów i nieakredytowanych są przewidziane trzy zestawy nagród, wśród których są oleje Motul, środki i produkty Berner. W tej kategorii oceniane będą zdjęcia z każdego nośnika,     w tym z telefonów komórkowych.

W składzie Jury konkursu wystąpią zawodnicy, Paweł Hoffman i Marcin Barłoga. Ważnymi postaciami komisji będą również; Kozera Grzegorz rajdowy fotograf i Mirosław Pęcak sportowy dziennikarz TVP3 Rzeszów. Po zakończeniu konkursu zdjęcia zostaną opublikowane na stronie www.hoffman.auto.pl/rajdy, a także na facebook-u www.facebook.com/serwishoffman. Podobny konkurs załoga Paweł Hoffman / Michał Wiśniewski przeprowadziła w roku 2014 – poniżej zdjęcie konkursowe.

Szczegóły konkursu w linku: www.hoffman.auto.pl/konkurs-fotograficzny-zalogi-hoffman-barloga-podczas-28-rajdu-rzeszowskiego.html