Urząd Miejski w Boguchwale

e-mail: um@boguchwala.pl
www: http://boguchwala.pl
Data wydruku: 2020-08-03 22:54:40

Wszystkie aktualności

Za nami II edycja "Klasyku Boguchwały"

4 sierpnia w Mogielnicy odbył się II Szosowy Wyścig Kolarski "Klasyk Boguchwały". Na starcie stanęło blisko 150 kolarzy. Najszybszy na mecie był Maciej Szczepanik, który trasę pokonał w czasie 1 godz. 27 min. Wśród kobiet najlepszy czas uzyskała Karolina Majewska.

Start i metę zlokalizowano na stadionie w Mogielnicy. Później kolarze podróżowali przez Niechobrz, Racławówkę, Nosówkę i Zgłobień, na końcu wykonując trzy pętle. Trasa obfitowała w kilka wymagających podjazdów, a także bardzo szybkich, technicznych zjazdów. Dodatkową atrakcją była premia górska zlokalizowana przy Krzyżu Milenijnym w Niechobrzu. Na to wzniesienie najszybciej wjechał późniejszy triumfator wyścigu Maciej Szczepanik, który otrzymał z tego tytułu nagrodę specjalną.

Na mecie nagrodzono również najlepszych kolarzy w poszczególnych kategoriach wiekowych. Jedną z nich wygrał mieszkaniec Nosówki Henryk Pawiłowski. W rywalizacji nie zabrakło także kobiet, którym udało się pokonać wymagający dystans 55 km. Wręczenia medali i nagród dokonał Burmistrz Boguchwały Wiesław Kąkol oraz przedstawiciele organizatora Stowarzyszenia Sportowo-Turystycznego Lubcza.

Gościem specjalnym wyścigu był trzykrotny mistrz paraolimpijski Rafał Wilk, który tą trudną trasę pokonał na swoim handbike’u i osiągnął czas tylko o kilkanaście minut gorszy od zwycięzcy. Reprezentant Polski jest silnie związany z Gminą Boguchwała, bowiem stąd pochodzą jego rodzice.

Organizatorzy składają podziękowania za pomoc w zabezpieczeniu wyścigu Komendzie Miejskiej Policji w Rzeszowie oraz jednostkom OSP z Niechobrza, Racławówki, Mogielnicy i Zgłobnia. Zaznaczają też, że organizacja zawodów była by niemożliwa, gdyby nie dofinansowanie z budżetu Gminy Boguchwała, pomoc sponsorów oraz grupy wolontariuszy Stowarzyszenia "Lubcza".