Urząd Miejski w Boguchwale

e-mail: um@boguchwala.pl
www: http://boguchwala.pl
Data wydruku: 2020-08-06 23:22:10

Wszystkie aktualności

Grand Prix Polonia 2019 oraz III Puchar Podkarpacia w biegu na orientację

W najbliższy weekend na terenie Gminy Boguchwała odbędzie się Grand Prix Polonia 2019 oraz III Puchar Podkarpacia w biegu na orientację. Zawodnicy z całego świata rywalizować będą w Lutoryżu i Boguchwale.

Grand Prix Polonia to międzynarodowe zawody w biegu na orientację rozgrywane co roku w okresie wakacyjnym w różnych częściach kraju. W tym roku po raz trzeci goszczą także na Podkarpaciu. Oprócz zawodników krajowej czołówki na starcie zaprezentują się zawodnicy z dziesięciu krajów w tym m.in. z Kanady i Australii.

Organizatorem zawodów jest Uczniowski Klub Sportowy Azymut Dębów oraz Podkarpacki Okręgowy Związek Orientacji Sportowej

Zawody składają się z trzech etapów – pierwszy rozegrany będzie w piątkowe popołudnie w Rzeszowie na św. Rochu, drugi w sobotę (3 sierpnia) na terenach leśnych Lutoryża, a trzeci w niedzielę (4 sierpnia) w Boguchwale na ze startem i metą na terenie Rynku Miejskiego. Trasa będzie wiodła także przez tereny PODR – start godz 10.00 obok MCK.

Aby ukończyć każdy z etapów zawodnik w jak najkrótszym czasie musi odnaleźć punkty kontrolne rozmieszczone w terenie, wykorzystując do tego mapę otrzymaną od organizatorów i kompas. Potwierdzenie pobytu na punkcie kontrolnym odbywa się za pomocą kart elektronicznych, a drogę do odnalezienia punktu zawodnik wybiera sam.

źrodło: UKS Azymut Dębów

foto: UM