Urząd Miejski w Boguchwale

e-mail: um@boguchwala.pl
www: http://boguchwala.pl
Data wydruku: 2020-08-07 00:00:34

Wszystkie aktualności

Zespół "Ojczyzna" z Baltimore wystąpi podczas Turnieju Sołectw

Jedną z atrakcji niedzielnego Turnieju Sołectw będzie koncert Zespołu Pieśni i Tańca "Ojczyzna" z Baltimore w USA. Odbędzie się on w ramach XVIII Światowego Festiwalu Polonijnych Zespołów Folklorystycznych.

Grupa powstała w 1982r. z połączenia dwóch zespołów ludowych. W 2010r. nastąpiła reaktywacja zespołu, po trwającej 12 lat przerwie. "Ojczyzna" liczy 18 muzyków, pełnych zamiłowania do polskiego folkloru. Zespół charakteryzuje się radością, dynamiką, barwnymi strojami oraz efektownymi opracowaniami choreograficznymi. Program artystyczny wypełniają pieśni, melodie i tańce znane z różnych regionów Polski: kaszubskiego, łowickiego, warszawskiego, kurpiowskiego, lubelskiego, rzeszowskiego, nowosądeckiego, krakowskiego, cieszyńskiego, śląskiego oraz beskidzkiego, jak również tańce narodowe: polonez, krakowiak i oberek.

"Ojczyzna" każdego roku bierze udział w różnego rodzaju festiwalach, między innymi Festiwalu Wianków z okazji święta św. Jana w samym sercu Waszyngtonu. Uczestniczy również w przyjęciach organizowanych przez Ambasadę Polską w Waszyngtonie. Dla grupy z Baltimore będzie to drugi w historii występ podczas Światowego Festiwalu Polonijnych Zespołów Folklorystycznych w Rzeszowie.

Koncert odbędzie się w niedzielę 21 lipca o godzinie 18:00 na stadionie w Nosówce.