Urząd Miejski w Boguchwale

e-mail: um@boguchwala.pl
www: http://boguchwala.pl
Data wydruku: 2019-09-23 20:02:25

Wszystkie aktualności

Uniwersytet Aktywni Plus w Boguchwale ma już 5 lat

Intensywne jest życie seniorów w Gminie Boguchwała, zwłaszcza studentów Uniwersytetu Aktywni Plus. To dla nich najpiękniejszy czas aktywności w życiu. Trzeba znaleźć wolną chwilę na własne przyjemności i na obowiązki rodzinne. Trzeba także pamiętać o realizacji swoich edukacyjnych marzeń. A to Gminna Biblioteka Publiczna w Boguchwale zapewnia seniorom z Gminy Boguchwała w 100%.

Na spotkaniach Uniwersytetu Aktywni Plus jest arcyciekawie, kreatywnie i… bardzo aktywnie. I tak już jest 5 lat, nieprzerwanie przez 10 semestrów, z bardzo dużym zaangażowaniem seniorów – studentów UAP, często inicjujących w Rezydencji Literackiej wydarzenia kulturowe, samodzielnie animujących spotkania Klubu Podróżnika oraz promujących boguchwalski Uniwersytet Aktywni Plus w mediach i podczas dużych wydarzeń środowiskowych.

Apetyt edukacyjny studentów Uniwersytetu Aktywni Plus w Boguchwale jest duży, a w animacyjnych planach na kolejne lata seniorzy mają wiele wydarzeń kulturowych. Oczywiście – z książką i muzyką w tle. A że muzyka łagodzi obyczaje, to podczas Jubileuszu 5-lecia Uniwersytetu Aktywni Plus, zorganizowanego 3 czerwca 2019 r. w Rezydencji Literackiej Boguchwały, muzyki, i to w dobrym, profesjonalnym wykonaniu nie brakowało. Recital Jacka Ścibora pn. „Dawnych wspomnień czar”, przy akompaniamencie fortepianowym Pawła Węgrzyna, zadowolił najbardziej wyrobione artystycznie gusty. Oczywiście – był też aspekt edukacyjny, bo o „Roli muzyki w życiu człowieka” z pasją wypowiadał się gość uniwersyteckiego wydarzenia – dr hab. Jacek Ścibor – profesor Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Po tak pięknych, artystycznych doznaniach przyszedł czas na podsumowania, bo 5 lat działalności Uniwersytetu Aktywni Plus do tego zobowiązuje. Seniorów i gości Rezydencji Literackiej Boguchwały zaproszono na multimedialny pokaz pn. „Studenci Uniwersytetu Aktywni Plus wciąż aktywni…”, następnie otwarto wystawę fotografii z lat 2014-2019 pn. „5 lat Uniwersytetu Aktywni Plus w Boguchwale”, a potem… studentów UAP uhonorowano nagrodami za aktywność kulturową, literacką i studencką w semestrze wiosennym. Ileż było przy tym emocji, podziękowań i radości.

Bo przecież wesołe jest życie seniora – studenta UAP w Boguchwale

autor: Irena Jakubiec

foto: GBP