Urząd Miejski w Boguchwale

e-mail: um@boguchwala.pl
www: http://boguchwala.pl
Data wydruku: 2019-07-23 05:50:10

Wszystkie aktualności

Tydzień Bibliotek 2019

Od 8 do 15 maja potrwa XVI Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. Tegoroczne hasło to #biblioteka. Jest to święto organizowane przede wszystkim dla czytelników i użytkowników, ale również dla bibliotekarzy, bowiem 8 maja obchodzony jest Dzień Bibliotekarza.

W ramach tegorocznego Tygodnia Bibliotek Gminna Biblioteka Publiczna w Boguchwale zaprasza na spotkania autorskie, warsztaty dla bibliotekarzy i nauczycieli oraz dla dzieci i młodzieży, a także na różne konkursy.

Rozpoczęcie 8 maja w Boguchwale, spotkaniem autorskim z Marzeną Rogalską, znaną dziennikarką radiową i telewizyjną, prowadzącą program „Pytanie na śniadanie”. 9 maja gościem Biblioteki będzie teatr z Krakowa, który zagra spektakl dla dzieci pt. ”Witajcie w naszej bajce”. 10 maja zapraszenie skierowane jest do bibliotekarzy oraz nauczycieli z Gminy Boguchwała, na warsztaty z biblioterapii. Dzień później odbędzie się promocja książki „Muzyczny przewodnik dla dzieci. Cz. 1 Gitara”. 14 maja w Nosówce zorganizowane zostanie spotkanie z autorkami książki „Aptekarskie SILVA RERUM, czyli subiektywny słownik farmaceutycznych tajemnic”. Natomiast 15 maja rozstrzygnięty zostanie konkurs Podkarpackie Wiosenne Spotkanie z Poezją i Piosenką "Pamiętajcie o ogrodach..."  oraz odbędzie się spotkanie edukacyjne z Moniką Armatą z Nadleśnictwa Strzyżów.

Oprócz programu Tygodnia Bibliotek, warto także odwiedzić bibliotekę, wypożyczalnię książek. Istnieje możliwość zagrania w gry planszowe, a także skorzystania z nowej edycji gry małżeńskiej. W trakcie Tygodnia Bibliotek odbędą się pasowania na czytelnika, spektakle i zajęcia edukacyjne.

Program:

08.05.2019 r. – spotkanie autorskie z Marzeną Rogalską – Boguchwała

09.05.2019 r. – spektakl „Witajcie w naszej bajce” - Boguchwała

10.05.2019 r.– warsztaty z Biblioterapii dla bibliotekarzy i nauczycieli – Boguchwała

11.05.2019 r.– spotkanie pt. „Gitary Mistrzowski Dźwięk” połączone z promocją książki „Muzyczny przewodnik dla dzieci. Gitara”. Prowadzi Paulina Piechowicz - Boguchwała

14.05.2019 r.- spotkanie z cyklu „Tajemnice farmacji”Lidia Maria Czyż i Sylwia Tulik – Nosówka

15.05.2019 r. – rozstrzygnięcie konkursu "Pamiętajcie o Ogrodach..." – Boguchwała

15.05.2019 r. – spotkanie edukacyjne z Moniką Armatą z Nadleśnictwa Strzyżów – Zgłobień

Szczegółowe informacje o wydarzeniach u Organizatora.

Autor: Aneta Świeca