Urząd Miejski w Boguchwale

e-mail: um@boguchwala.pl
www: http://boguchwala.pl
Data wydruku: 2019-05-27 06:42:43

Wszystkie aktualności

Trzydniowe Święto Kobiet w Gminie Boguchwała

"Weekend Kobiet", bo taką nazwę przyjął cykl spotkań i imprez przygotowany dla Pań przez Miejskie Centrum Kultury w Boguchwale, rozpoczął się 8 marca w Kawiarni Klimatycznej. Na początek Ewa Muszyńska, dietetyczka Naturhouse Rzeszów, podzieliła się z swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami o sposobie i jakości odżywania współczesnej kobiety. Zasugerowała i podpowiedziała czego unikać, a co wpłynie korzystnie na organizm i pozwoli poczuć się zdrowiej. Z kolei Paulina Maternia pokazała kilka prostych ćwiczeń, których wdrożenie do codziennych przyzwyczajeń wzmocni ciało, a w konsekwencji pozwoli zgubić kilka centymetrów na wiosnę.

W sobotni poranek 9 marca instruktorzy ze Szkoły Sztuk Walki Samoobrony Bushi-Do pokazali zgromadzonym na warsztatach samoobronny Paniom przydatne chwyty obezwładniające. Panie miały możliwość nauczyć się kilku sposobów obrony przed napastnikiem oraz uzyskały przydatne porady związane z odpieraniem bezpośrednich ataków.

Wielki finał "Weekendu Kobiet" przypadł na niedzielne popołudnie 10 marca. W sali wystawienniczej Miejskiego Centrum Kultury zagościło blisko 420 Pań z terenu całej gminy. Na powitanie gości rozbrzmiała znana wszystkim piosenka Alicji Majewskiej "Być kobietą" w wykonaniu Agnieszki Czarnik-Buż - nowego dyrektora Miejskiego Centrum w Boguchwale. Po przywitaniu przybyłych gości głos zabrał Burmistrz Boguchwały Wiesław Kąkol, który w oryginalny sposób złożył życzenia zgromadzonym Paniom. Do życzeń dołączył się również przewodniczący Rady Miejskiej w Boguchwale Piotr Pustelny.

Po życzeniach i części oficjalnej, salę wystawienniczą wypełniły dźwięki i słowa w wykonaniu Stowarzyszenia Twórczego SztukPuk Sztuka z koncertem "Hava Nagila - Raduj się". Tego wieczoru zaśpiewały również finalistki programu "Aplauz, Aplauz" Małgorzata Boć z córką Patrycją Chmiel prezentując swoje aranżacje znanych, światowych przebojów. Podczas koncertu odbyła się także loteria upominków. Gościem honorowym koncertu była Poseł na Sejm Krystyna Wróblewska, od której również Panie i Panowie otrzymali życzenia. Wszystkim wydarzeniom "Weekendu Kobiet" towarzyszyła wystawa rękodzieła oraz fotografii przyrodniczej "Ptaki" Magdaleny Dołęgi.

Tego wyjątkowego wieczoru na twarzach Pań gościł uśmiech i zadowolenie. Opuszczające Miejskie Centrum Kultury w Boguchwale z symboliczną różą w ręku, Panie wracały do swoich domów z poczuciem mile i sympatycznie spędzonego czasu. Mamy nadzieję i liczymy na to, że w przyszłym roku również w tak licznym gronie będziemy celebrować to radosne święto.