Urząd Miejski w Boguchwale

e-mail: um@boguchwala.pl
www: http://boguchwala.pl
Data wydruku: 2019-05-27 05:26:15

Wszystkie aktualności

VII Międzynarodowy Konkurs Plastyczny "Wesołego Alleluja"

Szkoła Podstawowa w Woli Zgłobieńskiej zaprasza dzieci przedszkolne oraz uczniów szkół podstawowych do udziału w VII Międzynarodowym Konkursie Plastycznym "Wesołego Alleluja".

Patronat Honorowy nad konkursem objął Burmistrz Boguchwały, Marszałek Województwa Podkarpackiego, Starosta Rzeszowski, Podkarpacki Kurator Oświaty, Prezes Banku Spółdzielczego w Niechobrzu oraz Dyrektor Biblioteki Publicznej W Boguchwale. Termin nadsyłania prac mija 5 kwietnia 2019 roku. Szczegóły w regulaminie poniżej oraz na stronie: spwolazglobienska.pl

Historia konkursu sięga lat 90. Szkoła Podstawowa w Woli Zgłobieńskiej zaprosiła wówczas uczniów naszej gminy do udziału w konkursie plastycznym pod nazwą "Wesołego Alleluja". W latach 2001-2004 konkurs swoim zasięgiem objął gminy sąsiadujące. Od roku 2005 propozycja plastycznego wyrażenia Świąt Wielkanocnych trafiła do przedszkoli, szkół i placówek oświatowych na Podkarpaciu. W roku 2012 szkoła wysłała zaproszenie do dzieci z całej Polski, natomiast od roku 2013 konkurs zyskał rangę międzynarodową dzięki zaproszeniu rodaków mieszkających poza granicami naszego kraju. W 2018 roku na konkurs wypłynęło ponad 1200 kartek wielkanocnych ze 176 szkół z Polski i z zagranicy.