Urząd Miejski w Boguchwale

e-mail: um@boguchwala.pl
www: http://boguchwala.pl
Data wydruku: 2019-08-18 00:45:20

Wszystkie aktualności

Spotkanie Klubu Podróżnika Uniwersytetu Aktywni Plus

Warto być aktywnym seniorem, a zwłaszcza studentem Uniwersytetu Aktywni Plus w Boguchwale. W tej formacji edukacyjnej można rozwijać swoje zainteresowania i nawiązywać nowe przyjaźnie, kreatywnie aktywizujące do kulturowych i społecznych przedsięwzięć. Takich jak cyklicznie organizowane w Rezydencji Literackiej Boguchwały spotkania Klubu Podróżnika UAP, podczas których można wyruszyć tropem boguchwalskich podróżników-amatorów w ciekawe zakątki Polski, Europy, a nawet egzotycznego świata. I to ze sprawdzonymi przewodnikami – bo studentami Uniwersytetu Aktywni Plus w Boguchwale.

Takie spotkania są niezapomniane i długo przez amatorów podróży wyczekiwane. Podobnie, jak spotkanie pn. „Moja Fuerteventura…”, zorganizowane 1 lutego 2019 roku w siedzibie Gminnej Biblioteki Publicznej w Boguchwale, podczas którego Grażyna Szczygielska – studentka UAP, prezentowała boguchwalskim globtroterom Wyspy Kanaryjskie, w niezwykłej, bo profesjonalnej odsłonie. Piękne slajdy, fragmenty amatorsko nakręconego filmu z podróży, a nawet turystyczne pamiątki wspaniale dopełniały żywiołową narrację Grażyny Szczygielskiej, motywując studentów UAP do aktywnej dyskusji i planowania kolejnych podróżniczych spotkań.

Aktualnie do Uniwersytetu Aktywni Plus w Boguchwale zapraszamy pozostałych seniorów z Gminy Boguchwała. W wiosennej ofercie edukacyjnej UAP każdy z seniorów znajdzie coś dla siebie.

Wiosna – to dobry czas na aktywność!

autor: Irena Jakubiec