Urząd Miejski w Boguchwale

e-mail: um@boguchwala.pl
www: http://boguchwala.pl
Data wydruku: 2019-08-23 09:03:08

Wszystkie aktualności

Siatkarki Lubczy nie zwalniają tempa

Siatkarki Lubczy kontynuują zwycięską serię w rozgrywkach III Ligi Kobiet. Tym razem drużyna z Racławówki pokonała we własnej hali UKS Zaleszany i po raz trzeci z rzędu w swoim pojedynku nie straciła nawet jednego seta. W dwóch pierwszych partiach dominacja podopiecznych trenera Andrzeja Tereszkiewicza była bardzo wyraźna. Gospodynie lepiej zagrywały i były zdecydowanie skuteczniejsze w ataku. Zespół gości miał spore kłopoty z przyjęciem, co przekładało się na błędy w innych elementach. Więcej emocji dostarczył trzeci set, w którym UKS poukładał swoją grę i przez pewien fragment utrzymywał trzypunktowe prowadzenie. W końcówce górę wzięło jednak doświadczenie siatkarek Lubczy, które zagrały skutecznie na kontrach i zwyciężyły 25:20, a w całym meczu 3:0. Zespół z Racławówki zajmuje drugą lokatę w tabeli. Teraz w rozgrywkach nastąpi dłuższa przerwa. Na początku marca Lubcza rozegra dwa ostatnie mecze sezonu, które zadecydują czy uda się zająć jedno z dwóch pierwszych miejsc, premiowanych udziałem w ogólnopolskich barażach o prawo gry w II lidze.

Siatkarska III Liga Kobiet:
SST Lubcza Racławówka - UKS Zaleszany 3:0 (25:13, 25:12, 25:20) 

Drugą z rzędu porażkę ponieśli trzecioligowi siatkarze Lubczy, którzy przegrali na wyjeździe z AKS-em V LO Rzeszów. Początek spotkania nie ułożył się po myśli drużyny z Racławówki, która przegrała dwa pierwsze sety. Młody zespół z Rzeszowa bardzo dobrze grał blokiem i właśnie tym elementem zdobywał wiele punktów. Lubcza przegrywała w tym spotkaniu już 0:2 w setach i 13:18 w trzeciej odsłonie. Podopieczni trenera Marka Samolewicza poderwali się do walki i zaczęli niwelować straty. Dobra gra w polu zagrywki oraz skuteczne ataki na kontrach sprawiły, że przyjezdni doprowadzili do remisu i w końcówce granej na przewagi przechylili szalę zwycięstwa na własną korzyść. W czwartym secie Lubcza poszła za ciosem i odniosła pewne zwycięstwo. O losach meczu rozstrzygnął tie-break. W decydującej partii początkowo przewagę utrzymywał AKS, ale ekipa gości znów odrobiła straty. Końcowym akcjom towarzyszyły wielkie emocje. Więcej szczęścia było ostatecznie po stronie rzeszowian, którzy wygrali 16:14. Najskuteczniejszym zawodnikiem Lubczy był w tym spotkaniu Mateusz Hołobut, zdobywca 22 punktów. Drużyna z Racławówki zajmuje trzecie miejsce w tabeli, ale zwiększyła się jej strata do wyprzedzających rywali.

Siatkarska III Liga Mężczyzn:
AKS V LO Rzeszów – SST Lubcza Racławówka 3:2 (26:24, 25:13, 24:26, 17:25, 16:14) 

Ważne zwycięstwo odniósł zespół Lubczy II, który rywalizuje w IV Lidze Mężczyzn. Gracze z Racławówki wywalczyli komplet punktów w wyjazdowym pojedynku z MKSem Wierzbna. Od początku spotkania to drużyna gości przejęła inicjatywę i utrzymywała bezpieczną zaliczkę. Lubcza II była skuteczniejsza w ataku i popełniała mniej błędów własnych, dzięki czemu wygrała pierwszego oraz drugiego seta. W trzeciej partii zespół z Wierzbnej zaczął bardzo ambitnie grać w obronie, dodatkowo wykorzystał kontry i wypracował kilka punktów zaliczki. Drużyna z Racławówki próbowała odrabiać straty, ale w końcówce więcej szczęścia było po stronie gospodarzy, którzy doprowadzili do czwartego seta. Zespół gości nie pozwolił sobie na większe straty i w kolejnej odsłonie zagrał bardzo zmobilizowany. Skuteczna gra w polu zagrywki oraz dobra postawa w ataku sprawiła, że Lubcza II zwyciężyła 25:18 i mogła cieszyć się z końcowego triumfu. Najskuteczniejszym zawodnikiem w drużynie z Racławówki był Dominik Worosz. Po trzynastu kolejkach Lubcza II zajmuje trzecie miejsce w tabeli.

Siatkarska IV Liga Mężczyzn:
MKS Wierzbna - SST Lubcza Racławówka 1:3 (18:25, 21:25, 25:23, 18:25)

źródło i foto: sstlubcza.com