Urząd Miejski w Boguchwale

e-mail: um@boguchwala.pl
www: http://boguchwala.pl
Data wydruku: 2019-08-18 00:35:38

Wszystkie aktualności

Bezpieczne ferie zimowe

W związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi w Zespole Szkół w Kielanówce zorganizowano spotkanie uczniów z policjantami z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. Przekazali oni najważniejsze informacje dotyczące bezpieczeństwa podczas ferii, tak aby był to czas spokojnego wypoczynku i dobrej zabawy. Policjanci wskazali, jakie niebezpieczeństwa grożą w przypadku korzystania z obiektów infrastruktury drogowej niezgodnie z ich przeznaczeniem. Przypomnieli, że takie zachowania jak wspinanie się na barierki, czy też rzucanie różnych przedmiotów na drogę stanowią zagrożenie nie tylko dla samych sprawców, ale i kierowców.

Funkcjonariusze pouczyli o tym jak zadbać o swoje bezpieczeństwo w drodze do szkoły wskazując, że bardzo pomocne mogą być opaski odblaskowe. Uczniowie mogli usłyszeć o znaczeniu znaków drogowych, a także przypomnieć sobie najważniejsze numery alarmowe oraz sposoby korzystania z nich. Nie zabrakło informacji dotyczących prawidłowego zachowania się wobec nieznajomych osób i bezpańskich zwierząt. Uczniowie poznali również zasady bycia odpowiedzialnym pasażerem oraz reakcji w razie wypadku drogowego. 

Lekcję o bezpieczeństwie przeprowadzili: Bartosz Wysocki - przedstawiciel GDDKiA oddział Rzeszów, komisarz Paweł Grześ z Komendy Wojewódzkiej oraz aspirant sztabowy Marcin Skoczylas.

źródło i foto: Zespół Szkół w Kielanówce