Urząd Miejski w Boguchwale

e-mail: um@boguchwala.pl
www: http://boguchwala.pl
Data wydruku: 2019-07-21 19:03:26

Wszystkie aktualności

Królewski orszak w Boguchwale

W niedzielę 6 stycznia obchodziliśmy uroczystość Objawienia Pańskiego. Z tej okazji ulicami Boguchwały przeszedł Orszak Trzech Króli.

Od kliku lat na ulicach polskich miast organizowane są Orszaki Trzech Króli. W tym roku, z okazji 40 rocznicy pierwszej pielgrzymki do Polski Jana Pawła II, korowodom towarzyszyło hasło "Odnowi oblicze ziemi". W minioną niedzielę orszaki przeszły ulicami aż 751 miejscowości. Po raz drugi orszak przeszedł ulicami Boguchwały.

Organizowany przez Miejskie Centrum Kultury i Parafię św. Stanisława orszak rozpoczął się na przy kościele parafialnym w Boguchwale. Licznie zgromadzeni mieszkańcy, w tym przedstawiciele władz samorządowych na czele z Burmistrzem Boguchwały Wiesławem Kąkolem, wyposażeni w orszakowe korony i śpiewniki, przeszli na teren zespołu pałacowo-parkowego. Przy siedzibie Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale, licealiści oraz uczniowie Szkoły Podstawowej Montessori zaprezentowali okolicznościowy program, zainspirowany spotkaniem Trzech Króli z Herodem. Następnie orszak zatrzymał się przy budynku Gminnej Biblioteki Publicznej, gdzie bibliotekarze wraz z boguchwalskimi Skautami Europy przygotowali kolejną scenkę.

Orszak zakończył swój pochód na Rynku Miejskim, gdzie Królowie złożyli dary Dzieciątku. Uczestników korowodu do wspólnego śpiewania zachęcał Zespół Pieśni i Tańca "Kompanija", uczennice LOB oraz soliści grup artystycznych Centrum Sztuki Wokalnej pod kierunkiem Anny Czenczek. Nie zabrakło słodkiego poczęstunku a atrakcją tegorocznego orszaku była żywa szopka.

fot. UM, źródło: LOB, orszak.org