Urząd Miejski w Boguchwale

e-mail: um@boguchwala.pl
www: http://boguchwala.pl
Data wydruku: 2019-08-18 01:22:45

Wszystkie aktualności

Wyniki Wyborów Samorządowych 2018 w Gminie Boguchwała

W niedzielnych wyborach samorządowych do urn wyborczych poszła ponad połowa uprawnionych do głosowania mieszkańców Gminy Boguchwała. Mieszkańcy zdecydowali, że urząd Burmistrza Boguchwały przez najbliższe pięć lat będzie sprawował Wiesław Kąkol. Po niedzielnym głosowaniu, poznaliśmy także listę 21 radnych Rady Miejskiej.

Liczba uprawnionych do głosowania mieszkańców wyniosła 16 153. W wyborach na Burmistrza Boguchwały oddano 9232 głosy, z czego 105 głosów uznano za nieważne. Wiesław Kąkol, zgłoszony przez KWW Przyjazna Gmina Boguchwała, uzyskał 5 767 głosów. Wiesław Dronka, zgłoszony przez KW Prawo i Sprawiedliwość, uzyskał 3 360 głosów.

Dla wyboru Rady Miejskiej utworzono 3 okręgi wyborcze, w których łącznie wybierano 21 radnych.

W okręgu wyborczym nr 1 obejmującym miasto Boguchwała wybrano 6 radnych:

W okręgu wyborczym nr 2 obejmującym Zarzecze, Lutoryż, Mogielnicę i Niechobrz wybrano 7 radnych:

W okręgu wyborczym nr 3 obejmującym Kielanówkę, Racławówkę, Nosówkę, Zgłobień i Wolę Zgłobieńską wybrano 8 radnych:

Mieszkańcy Gminy Boguchwała wybierali także radnych do Rady Powiatu Rzeszowskiego oraz radnych do Sejmiku Województwa Podkarpackiego. W okręgu wyborczym nr 5 obejmującym Gminę Boguchwała wybranych zostało 3 radnych powiatu:

W wyborach do Sejmiku, w okręgu nr 1 obejmującym miasto Rzeszów oraz powiaty leżajski, łańcucki, rzeszowski wybrano 8 radnych: Krzysztof Feret i Danuta Stępień z KKW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska oraz Jerzy Cypryś, Maria Fajger, Stanisław Kruczek, Jacek Kotula, Mieczysław Tołpa i Karol Ożóg z KW Prawo i Sprawiedliwość.

Szczegóły: wybory2018.pkw.gov.pl