a
data wydruku: 2024-11-25 03:20:25
BOGUCHWAŁA OFICJALNY SERWIS INFORMACYJNY

Gmina Boguchwała

e-mail: um@boguchwala.pl www: boguchwala.pl

Wszystkie aktualności

Mobilne Centrum Edukacyjne zawitało do Zgłobnia

Wczoraj Szkołę Podstawową im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Zgłobniu odwiedziło Mobilne Centrum Edukacyjne. MCE to ciężarówka wyposażona w multimedialną klaso-pracownię "iLAB", której zadaniem jest docieranie do najbardziej odległych miejsc w Polsce z informacją o programach edukacyjnych zarządzanych przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji. Celem projektu jest przekazanie wiedzy na temat nowoczesnych metod nauczania oraz programów zarządzanych przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji oraz Narodową Agencję Programu Erasmus+.

Istotnym elementem MCE są zajęcia dotyczące wykorzystania nowoczesnych technologii, podczas których prezentowane są nowinki technologiczne. Na naczepie znajdują się m.in. tablety, interaktywna tablica oraz podłoga, kostki iMO-LEARN, okulary wirtualnej rzeczywistości oraz roboty do nauki programowania. W spotkaniu z MCE wzięli udział dzieci, nauczycie szkoły, a także Burmistrz Boguchwały Wiesław Dronka. Podczas zajęć instruktorzy - nauczyciele zademonstrowali, jak połączyć technologię z klasycznym podręcznikiem i wzbogacić swój warsztat pracy.

Wizyta MCE w Szkole Podstawowej w Zgłobniu - jedynej na Podkarpaciu - to element projektu językowego w ramach European Language Label, którego szkoła jest laureatem. European Language Label to europejski znak innowacyjności w dziedzinie nauczania i uczenia się języków obcych. Certyfikat jest wyróżnieniem za innowacyjne techniki kształcenia i promuje osiągnięcia metodyczne i dydaktyczne. W Polsce przyznawany jest od 2001 roku. Od 2015 roku nagroda przyznawana jest w jednej kategorii konkursowej: za projekt językowy realizowany pod opieką koordynatora w instytucji edukacyjnej. Najważniejszym kryterium oceny projektów jest ich innowacyjność. Innowacyjność w dziedzinie projektów językowych polega na znalezieniu środków niedostępnych w dotychczasowej praktyce nauczyciela języka obcego, służących do lepszego rozwijania komunikacyjnych kompetencji językowych (obejmujących kompetencje ogólne, językowe, socjolingwistyczne i pragmatyczne, interkulturowe) albo umożliwiających pełną realizację potrzeb i uzupełnienie braków kompetencyjnych uczniów.

źródło i fot. SP Zgłobień

Metryka dokumentu:
data wytworzenia informacji 2018-10-17
opublikował Tomasz Sitek
stanowisko Administrator
data publikacji 2018-10-17 09:49
data ostatniej aktualizacji
aktualizacja dokonana przez

Data zmiany Zmodyfikował Czynność