Urząd Miejski w Boguchwale

e-mail: um@boguchwala.pl
www: http://boguchwala.pl
Data wydruku: 2019-12-15 01:29:37

Wszystkie aktualności

I Szosowy Wyścig Kolarski za nami

2 września na drogach Gminy Boguchwała odbył się I Szosowy Wyścig Kolarski "Klasyk Boguchwały". Kolarze rywalizowali na 55-kilometrowej trasie, przebiegającej przez Mogielnicę, Niechobrz, Racławówkę, Nosówkę i Zgłobień. Organizatorem wyścigu było Stowarzyszenie Sportowo-Turystyczne Lubcza Racławówka.

Start i meta wyścigu zlokalizowana została na stadionie sportowym w Mogielnicy. Na zawodników czekało kilka wymagających podjazdów oraz trudnych, technicznych zjazdów. Startujący, mimo sporego wysiłku podkreślali, że trasa była bardzo ciekawa i z chęcią powrócą na malownicze tereny Gminy Boguchwała. Dodatkową atrakcją była premia górska, zlokalizowana na wzniesieniu pod Krzyżem Milenijnym w Niechobrzu. Zdobył ją Mateusz Rejch, który później został także zwycięzcą całego wyścigu. Czołowa grupa długo jechała w peletonie, ale na ostatniej pętli wspomniany Rejch zdecydował się na ucieczkę i finiszował jako pierwszy z czasem 1 godz. 29 min i 48 sek. Drugiego Macieja Szczepanika wyprzedził o ponad minutę.

Na starcie stanęło ponad 130 uczestników, na czele z Rafałem Wilkiem - wybitnym polskim sportowcem - trzykrotnym mistrzem paraolimpijskim i pięciokrotnym mistrzem świata w kategorii handbike. Rywalizacja przyciągnęła na start kolarzy w różnym wieku. Najmłodszy uczestnik Borys Klaczkowski miał 11 lat i pokonywał trasę wspólnie z tatą, dzielnie utrzymując jego tempo. Najstarszym startującym był 73-letni Antonii Szklarz z Tarnobrzega. W rywalizacji udział wzięli kolarze nie tylko z terenu całego Podkarpacia, ale też innych regionów Polski. Zwycięzca Mateusz Rejch mieszka i trenuje w Warszawie, a niegdyś ścigał się w barwach miejscowego teamu SST Lubcza. Na starcie stanął także Norweg - Arthur Gągała reprezentujący barwy portugalskiego teamu Sporting Tavira. Wymagającej trasy nie przestraszyły się także kobiety. Najszybszą z nich była Karolina Majewska, która 55 km pokonała w niespełna dwie godziny. Wyścig cieszył się także dużym zainteresowaniem lokalnych mediów.

Burmistrz Boguchwały składa serdeczne podziękowania organizatorom, wolontariuszom, jednostkom Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu gminy i wszystkim, którzy pomagali przy organizacji wyścigu. Dziękujemy także mieszkańcom naszej gminy za doping dla sportowców na trasie wyścigu oraz za cierpliwość przy utrudnieniach w ruchu.

fot. UM, szczegóły na stronie: sstlubcza.com, obszerna galeria zdjęć: www.facebook.com/boguchwala.gmina