Urząd Miejski w Boguchwale

e-mail: um@boguchwala.pl
www: http://boguchwala.pl
Data wydruku: 2018-05-27 03:24:28

Wszystkie aktualności

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Policja zwiększy liczbę patroli

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to innowacyjne narzędzie, mające służyć głównie poprawie bezpieczeństwa mieszkańców.

Informacje wykorzystywane w mapie zagrożeń opierają się na trzech filarach:

Mapy zostały opracowane w oparciu o informacje własne Policji, czyli m.in. statystyki policyjne, a także na podstawie informacji przekazanych przez podmioty biorące udział w konsultacjach społecznych oraz w oparciu o wyniki badań opinii publicznej oraz informacje różnych instytucji.

Za pomocą interaktywnej strony mieszkańcy mogą przekazywać informacje o zagrożeniach występujących w okolicy. Następnie Policja będzie te sygnały weryfikować. Jeśli informacje się potwierdzą, Policja wprowadzi je wprost na mapy. Na mapie znajdują się informacje m.in. o przestępstwach najbardziej uciążliwych społecznie.

Policjanci Rewiru Dzielnicowych Komisariatu Policji w Boguchwale, na podstawie zdiagnozowanych oczekiwań społecznych oraz analiz zagrożenia w rejonach służbowych, wytypowali miejsca, które należy objąć szerszym nadzorem. Realizacja działań ma na celu zminimalizowanie lub eliminację zjawisk, których wymiernym efektem będzie zmniejszenie ilości zgłoszeń na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Większe ilości służb patrolowych, służb Komisariatu Policji w Boguchwale, jak również patroli Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie, a w szczególności Wydziału Ruchu Drogowego, zostaną skierowane:

Krajową Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa można odnaleźć pod adresem: http://mapy.geoportal.gov.pl/iMapLite/KMZBPublic.html

UWAGA! Mapa nie służy zgłaszaniu potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112, 997.