Urząd Miejski w Boguchwale

e-mail: um@boguchwala.pl
www: http://boguchwala.pl
Data wydruku: 2018-05-26 17:16:32

Wszystkie aktualności

Projekt edukacyjny "Bryły geometryczne w architekturze mojej gminy"

Od 11 września do 22 grudnia 2017 roku uczniowie klas V-VII oraz III gimnazjum Szkoły Podstawowej im. gen. Stanisława Maczka w Boguchwale biorą udział w IV edycji programu "mPotęga" organizowanego przez Fundację mBank. Hasłem przewodnim projektu są "Bryły geometryczne w architekturze mojej gminy”, którego realizację można zobaczyć na stronie szkoły, w dzienniku elektronicznym oraz na blogu, który utworzyli uczestnicy tego projektu wraz Urszulą Kut - nauczycielką matematyki i koordynatorem projektu.

Warto wspomnieć, że realizowany w Boguchwale projekt jest jednym z 262 projektów dofinansowanych w roku szkolnym 2017/2018 przez mFundację. Do tej pory fundacja dofinansowała 304 projekty, przeznaczając 1,77 mln zł na kreatywną naukę matematyki. Wzięło w nich udział ok 175 tys. dzieci i młodzieży szkolnej.

Uczestnictwo w projekcie wspiera rozwijanie kreatywnego i logicznego myślenia na podstawie zasad matematycznych, a dodatkowo pozwala na poznawanie nowych zakątków Gminy Boguchwała przez pryzmat matematyki. Uczniowie w październiku i listopadzie odwiedzili pobliskie miejscowości szukając brył geometrycznych, a następnie opisywali i nazywali je na zajęciach w szkole. To nie wszystko! Realizując projekt uczniowie tworzą blog, przygotowują wystawy w szkole i w MCK, organizują warsztaty dla klas V z wykorzystaniem szkieletowych konstrukcji brył oraz organizują konkurs fotograficzny dla wszystkich uczniów szkół podstawowych Gminy Boguchwała, którego wyniki przedstawione będą 21 grudnia.

Zapraszamy na bloga projektu: http://brylyboguchwala.blogspot.com, na którym można zapoznać się z efektami naszej pracy oraz przeczytać szczegółowe informacje o konkursie.

źródło: koordynator projektu Urszula Kut