Urząd Miejski w Boguchwale

e-mail: um@boguchwala.pl
www: http://boguchwala.pl
Data wydruku: 2018-05-23 18:35:50

Wszystkie aktualności

Przypominamy o konieczności wymiany dowodu osobistego

Do końca 2017 roku ponad 2 tys. mieszkańców Gminy Boguchwała stanie przed koniecznością wymiany dowodu osobistego na nowy. Nie należy czekać na ostatnią chwilę, narażając się nawet na wielogodzinne kolejki, tylko już teraz złożyć wniosek o wydanie nowego dowodu osobistego.

Przypominamy, że wniosek na dowód osobisty osoba pełnoletnia składa osobiście, załączając aktualne zdjęcie. Zwracamy uwagę, że zdjęcie musi spełniać ustawowe wymogi, osoba musi znajdować się w pozycji frontalnej i patrzeć na wprost. Więcej informacji dot. wniosku na dowód osobisty i wymagań dotyczących fotografii na stronie obywatel.gov.pl. Wystarczy także, że powiemy fotografowi, że zdjęcie potrzebne nam jest do dowodu osobistego, z pewnością wykona je prawidłowo.

Wniosek o wydanie dowodu osobistego można również złożyć za pośrednictwem strony epuap.gov.pl, ale do tego musimy mieć potwierdzony profil zaufany lub podpis elektroniczny.

Ważne jest więc, aby sprawdzić już teraz ważność posiadanego dowodu osobistego i, jeśli był wydany w 2007 roku, złożyć wniosek o wydanie nowego.