a
data wydruku: 2024-06-20 11:13:20
BOGUCHWAŁA OFICJALNY SERWIS INFORMACYJNY

Gmina Boguchwała

e-mail: um@boguchwala.pl www: boguchwala.pl

Wszystkie aktualności

Poetycko w Boguchwale

W niedzielę w Sali Widowiskowej Urzędu Miejskiego w Boguchwale odbył się koncert pn. "Companero" w wykonaniu Piotra Woźniaka. Muzyczny wieczór został zorganizowany w ramach trwającego XI Ogólnopolskiego Pleneru Malarskiego Boguchwała 2015.

Koncert promował najnowszą płytę artysty "Tata Adama". Artyście śpiewającemu i grającemu na gitarze towarzyszyła wiolonczelistka Anna Papierz. Duet stworzył wyjątkowy klimat, a publiczność mogła wysłuchać melodyjne piosenki pełne poetyckich treści.

W tegorocznej edycji pleneru udział bierze 20 artystów plastyków z całej Polski, a także z Ukrainy i Kanady. Komisarzem pleneru jest Jacek Krzysztof Nowak - prezes Podkarpackiego Towarzystwa "Zachęty" Sztuk Pięknych oraz Zasłużony Obywatel Gminy Boguchwała. W piątek 21 sierpnia, w hali wystawowej na Rynku Miejskim w Boguchwale odbędzie się wernisaż Pleneru. Rozpoczęcie wystawy o godz. 19:00. Zapraszamy.

Organizatorami pleneru są: Gmina Boguchwała, Podkarpackie Towarzystwo "Zachęty" Sztuk Pięknych, Miejskie Centrum Kultury w Boguchwale.

Metryka dokumentu:
data wytworzenia informacji 2015-08-18
opublikował Tomasz Sitek
stanowisko Administrator
data publikacji 2015-08-18
data ostatniej aktualizacji
aktualizacja dokonana przez

Data zmiany Zmodyfikował Czynność