a
data wydruku: 2024-07-24 23:27:53
BOGUCHWAŁA OFICJALNY SERWIS INFORMACYJNY

Gmina Boguchwała

e-mail: um@boguchwala.pl www: boguchwala.pl

Wszystkie aktualności

Paweł Rusin i Jakub Kalandyk zwycięzcami III Otwartych Mistrzostw Gminy Boguchwała w Siatkówce Plażowej Mężczyzn

Rekordowa liczba 30 par wzięła udział w rozegranych w sobotę 26 lipca III Otwartych Mistrzostwach Gminy Boguchwała w Siatkówce Plażowej Mężczyzn. Wśród nich znalazły się duety z terenu całego Podkarpacia, nawet z tak odległych rejonów jak Mielec czy Stalowa Wola, ale także spoza województwa, jak np. z Biłgoraja czy Baranowa Sandomierskiego. 

Na boiskach w Woli Zgłobieńskiej, Zgłobniu i Racławówce prezentowali się czołowi gracze tej dyscypliny w regionie. Turniej stał na wysokim poziomie i wiele było zaciętych spotkań. Ostatecznie zwycięstwo odniósł jeden z głównych faworytów - duet Paweł Rusin i Jakub Kalandyk. W finale pokonali Michała Bilskiego i Artura Kowalika w dwóch setach. Na najniższym stopniu podium stanął duet z Bratkowic - Patryk Grendysa i Wojciech Rusin, który w dramatycznym "finale pocieszenia" zwyciężył  mielecką dwójkę - Przemysław Cisłoi Wojciech Pietras, a wszystkie sety kończyły się grą "na przewagi".  

Fazę grupową rozegrano na czterech boiskach: przy Szkole Podstawowej w Woli Zgłobieńskiej oraz przy Domku Myśliwskim, a także w Zgłobniu i Racławówce. Na każdym z boisk rywalizowała jedna, ośmiozespołowa grupa, a do ćwierćfinałów awansowały po dwa najlepsze zespoły. Decydujące starcia rozegrano na boisku przy Szkole Podstawowej w Woli Zgłobieńskiej, a zmaganiom najlepszych par przyglądało się sporo kibiców. 

Pod koniec organizatorów nieco wystraszyła pogoda, ale udało się przeprowadzić zawody do końca. Zwieńczeniem rywalizacji była dekoracja zwycięzców, a pamiątkowe statuetki oraz upominki wręczył Burmistrz Boguchwały Wiesław Dronka. 

Organizatorzy - Stowarzyszenie Sportowo-Turystyczne "Lubcza" - wyrażają nadzieję, iż idea rozgrywania Otwartych Mistrzostw Gminy Boguchwała będzie kontynuowana, gdyż cieszy się dużym zainteresowaniem. Chęć gry w tegorocznym turnieju wyraziło łącznie 44 pary.  

Kolejność czołowych drużyn (od ćwierćfinałów):
1. Paweł Rusin / Jakub Kalandyk
2. Michał Bilski / Artur Kowalik
3. Patryk Grendysa / Wojciech Rusin
4. Przemysław Cisło / Wojciech Pietras
5. Przemysław Krawczak / Jakub Kulasa
    Tomasz Bochenek / Mateusz Skwirut
    Piotr Groszek / Grzegorz Rusin
    Michał Środa / Przemysław Bryliński 

www.sstlubcza.com