a
data wydruku: 2024-06-20 11:50:17
BOGUCHWAŁA OFICJALNY SERWIS INFORMACYJNY

Gmina Boguchwała

e-mail: um@boguchwala.pl www: boguchwala.pl

Wszystkie aktualności

Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego” DŻET 2024

Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego? DŻET 2024
Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego? DŻET 2024

Klub Tańca Towarzyskiego „DŻET Rzeszów-Boguchwała” serdeczne zaprasza na Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego” DŻET 2024 który odbędie się 11maja 2024  w hali sportowej MOSiR w Łańcucie.

 W rywalizacji tanecznej wezmą udział zarówno początkujący tancerze w różnych kategoriach wiekowych i  tanecznych  jak i utytułowane pary  z całego kraju.

Św. Augustyn powiedział: „Człowieku, ucz się tańczyć, bo cóż będą z Tobą robić aniołowie w niebie”.

Jakże przemawiają do wyobraźni słowa tego Wielkiego Człowieka. I ciężko się z nim nie zgodzić, gdyż taniec jest wspaniałą sztuką, łączy w sobie tak wiele aspektów: muzykę, ruch, harmonię ciał tancerzy, dzięki niemu wyrażamy emocje, opowiadamy historie.

 Na turniejach tańca ocenia się technikę taneczną, jakość wykonywania poszczególnych figur, przygotowanie kondycyjne. Jednak pod koniec dnia, zarówno sędziowie jak i widzowie pragną zobaczyć prawdziwy TANIEC, czasem przez tą jedną sekundę nawiązać bardzo bliski emocjonalny kontakt z tancerzami, odebrać od nich jakiś przekaz. Aby to pojąć, nie trzeba zobaczyć na żywo mistrza świata. Takie wspaniałe rzeczy będą się działy u nas na turnieju tańca , trzeba tylko umieć i chcieć je dostrzec.

 Tancerzy oceniać będzie komisja sędziowska w skład której wchodzą sędziowie  z całej polski z najwyższymi klasami sędziowskimi

Turniej jest współfinansowane ze środków budżetowych Powiatu Rzeszowskiego a partnerem przedsięwzięcia jest podkarpackie przestrzeń otwarta bez tego wsparcia nie bylibyśmy w stanie zrealizować tego przedsięwzięcia . Za wsparcie wszystkich którzy przyczynili się to stworzenia tego wydarzenia serdecznie dziękujemy .