a
data wydruku: 2024-06-20 11:18:51
BOGUCHWAŁA OFICJALNY SERWIS INFORMACYJNY

Gmina Boguchwała

e-mail: um@boguchwala.pl www: boguchwala.pl

Wszystkie aktualności

Pierwsza matura międzynarodowa w boguchwalskim Liceum

Matura międzynarodowa
Matura międzynarodowa

Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale przystępują w tym roku po raz pierwszy do matury międzynarodowej - International Baccalaureate Diploma Programme.

Sesja egzaminacyjna dla uczniów, którzy ukończyli ten wymagający program kształcenia, rozpoczęła się 24 kwietnia i potrwa do 15 maja. Uczniowie w tym czasie mierzą się z wybranymi przez siebie przedmiotami: matematyką, chemią, fizyką, literaturą, historią, geografią i językami obcymi.

Liceum Ogólnokształcące w Boguchwale otwiera tym samym kolejny rozdział w swojej historii edukacyjnej.  

Program IB stawia wysokie wymagania, sprawdzając nie tylko wiedzę uczniów, ale także ich zdolność krytycznego myślenia i rozwiązywania problemów.

Przystąpienie do matury międzynarodowej pozwala na zdobycie prestiżowego dyplomu, uznawanego na całym świecie, który otwiera wiele drzwi na dynamicznie zmieniającym się rynku pracy.

Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Boguchwale przygotowywali się do tego wyzwania przez dwa lata pod kierunkiem nauczycieli posiadających odpowiednie przygotowanie specjalistyczne potwierdzone certyfikatami międzynarodowymi. 

Realizacja tego ambitnego programu w Boguchwale, oferowanego jedynie przez dwie szkoły na Podkarpaciu, to namacalny dowód potwierdzający nieustanny rozwój Liceum, niestrudzenie dostosowującego ofertę edukacyjną do rosnących oczekiwań młodzieży.

Polska matura w tym roku rozpocznie się natomiast 7 maja i potrwa do 24 maja.  W tym roku szkolnym zmierzy się z nią 30 absolwentów Liceum w Boguchwale.