a
data wydruku: 2024-06-20 12:02:06
BOGUCHWAŁA OFICJALNY SERWIS INFORMACYJNY

Gmina Boguchwała

e-mail: um@boguchwala.pl www: boguchwala.pl

Wszystkie aktualności

VI Paraolimpiada Dziecięca "Wszyscy jesteśmy zwycięzcami" w Niechobrzu

19 kwietnia, już po raz szósty, Szkołę Podstawową nr 2 im. Królowej Jadwigi w Niechobrzu zaszczycili swoją obecnością uczestnicy Paraolimpiady Dziecięcej "Wszyscy jesteśmy zwycięzcami". 44 sportowców z powiatu rzeszowskiego dzielnie walczyło nie tylko z konkurencjami przygotowanymi specjalnie dla nich, ale także ze swoimi słabościami, niepełnosprawnościami. Po raz kolejny Paraolimpijczycy udowodnili, że "chcieć to móc". Znowu dali wspaniały przykład wszystkim, którzy im kibicowali całym sercem.

Od samego rana na zawodników czekało mnóstwo atrakcji. W szkole przywitały ich zaprzyjaźnione z placówką alpaki, które na co dzień pracują z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi pod czujnym okiem opiekunek z Fundacji Podaruj Miłość. Kiedy już wszyscy dotarli na miejsce, nastąpiło otwarcie VI Paraolimpiady Dziecięcej "Wszyscy jesteśmy zwycięzcami". Po uroczystym wniesieniu ognia olimpijskiego, w obecności zaproszonych gości, zawodnicy złożyli ślubowanie, że wezmą udział w zawodach paraolimpijskich, szanując innych, przestrzegając zasad fair play, angażując się w sport w prawdziwym duchu sportowej rywalizacji.

Do większego zaangażowania zagrzewali uczestników zawodnicy reprezentujący Zespół Szkół im. Unicef w Rzeszowie, którzy na co dzień trenują w Uczniowskim Klubie Sportowym "Szóstka" oraz w Międzyszkolnym Klubie Sportowym GB Sport. Goście pochwalili się swoimi osiągnięciami na zawodach rangi międzynarodowej i mistrzostwach świata! Po obejrzeniu filmów z ich wyczynami Paraolimpijczycy stali się żądni sukcesu i bardzo chcieli jak najszybciej przystąpić do zawodów.

W tym dniu wszyscy zostali zwycięzcami i otrzymali pamiątkowe puchary, medale, dyplomy i upominki. Całość imprezy uświetnił występ szkolnego zespołu "Szansa" i pokaz taneczny sióstr Karoliny i Klaudii. Dzięki osobom, firmom i instytucjom zaprzyjaźnionym ze Szkołą Podstawową nr 2 im. Królowej Jadwigi w Niechobrzu po zmaganiach sportowych wszyscy uczestnicy wzięli udział we wspólnym biesiadowaniu.

Zarówno zawodnicy jak i opiekunowie zapowiedzieli swoją obecność za rok, na  VII Paraolimpiadzie Dziecięcej.

autor: Jadwiga Król, fot. SP2 Niechobrz

Metryka dokumentu:
data wytworzenia informacji 2024-04-22
opublikował Tomasz Sitek
stanowisko Administrator
data publikacji 2024-04-22 08:22
data ostatniej aktualizacji 2024-04-22 08:40
aktualizacja dokonana przez Tomasz Sitek

Data zmiany Zmodyfikował Czynność
2024-04-22 08:40 Tomasz Sitek publikacja treści