a
data wydruku: 2024-06-20 11:00:55
BOGUCHWAŁA OFICJALNY SERWIS INFORMACYJNY

Gmina Boguchwała

e-mail: um@boguchwala.pl www: boguchwala.pl

Wszystkie aktualności

Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego "DŻET 2023"

Klub Tańca Towarzyskiego "DŻET Rzeszów-Boguchwała" serdeczne zaprasza na Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego "DŻET 2023" oraz Mistrzostwa Okręgu Podkarpackiego PTT.

W rywalizacji tanecznej wezmą udział zarówno początkujący tancerze w różnych kategoriach wiekowych i  tanecznych, jak i utytułowane pary z całego kraju. Natomiast w Mistrzostwach Okręgu Podkarpackiego pary z Podkarpacia będą rywalizować o mistrzowskie tytuły we wszystkich kategoriach wiekowych w konkurencji OPEN tzn. niezależnie od posiadanej klasy tanecznej pary tańczą razem, liczy się tylko wiek. Tych konkurencji jest aż 11 w parach czyli od 8-9 lat do par seniorskich 60+. Rozegrane też będzie 6 kategorii solistów.

Św. Augustyn powiedział: „Człowieku, ucz się tańczyć, bo cóż będą z Tobą robić aniołowie w niebie”. Jakże przemawiają do wyobraźni słowa tego wielkiego człowieka. I ciężko się z nim nie zgodzić, gdyż taniec jest wspaniałą sztuką, łączy w sobie tak wiele aspektów: muzykę, ruch, harmonię ciał tancerzy, dzięki niemu wyrażamy emocje, opowiadamy historie.

Na turniejach tańca ocenia się technikę taneczną, jakość wykonywania poszczególnych figur, przygotowanie kondycyjne. Jednak pod koniec dnia, zarówno sędziowie, jak i widzowie pragną zobaczyć prawdziwy TANIEC, czasem przez tą jedną sekundę nawiązać bardzo bliski emocjonalny kontakt z tancerzami, odebrać od nich jakiś przekaz. Aby to pojąć, nie trzeba zobaczyć na żywo mistrza świata. Takie wspaniałe rzeczy będą się działy u nas na turnieju tańca, trzeba tylko umieć i chcieć je dostrzec.

Tancerzy oceniać będzie komisja sędziowska, w skład której wchodzą sędziowie z całej Polski z najwyższymi klasami sędziowskimi.

Turniej jest współfinansowany ze środków budżetowych Starostwa Rzeszowskiego a partnerem przedsięwzięcia jest „Podkarpackie - przestrzeń otwarta”, bez tego wsparcia nie bylibyśmy w stanie zrealizować tego przedsięwzięcia. Za wsparcie wszystkich, którzy przyczynili się to stworzenia tego wydarzenia serdecznie dziękujemy.

Metryka dokumentu:
data wytworzenia informacji 2023-10-25
opublikował Tomasz Sitek
stanowisko Administrator
data publikacji 2023-10-25 12:15
data ostatniej aktualizacji 2023-10-25 12:30
aktualizacja dokonana przez Tomasz Sitek

Data zmiany Zmodyfikował Czynność
2023-10-25 12:30 Tomasz Sitek publikacja treści