a
data wydruku: 2024-07-25 00:41:58
BOGUCHWAŁA OFICJALNY SERWIS INFORMACYJNY

Gmina Boguchwała

e-mail: um@boguchwala.pl www: boguchwala.pl

Wszystkie aktualności

Kolejne sukcesy bokserów Gimnasionu

Kolejny wielki sukces sportowy odnieśli bokserzy z UKS Gimnasion Boguchwała, podczas Pucharu Polski U-13 i U-15, który rozegrany został w Ciechocinku.

Boguchwalski klub reprezentowało dwóch zawodników: 44 kg Tymoteusz Kasperski U-13 i 60 kg Seweryn Siorek U-15. Seweryn Siorek wrócił z tytułem wicemistrza. Do finału stoczył trzy pojedynki wygrane jednogłośną decyzją sędziów. W walce finałowej musiał uznać wyższość uczestnika Mistrzostw Europy w Turcji i Mistrza Polski Młodzików w Bytowie Jana Januszewskiego ze Skorpiona Szczecin.

Drugi z zawodników UKS-u Tymoteusz Kasperski zdobył brązowy medal. Powielił sukces swojego brata Adriana, który również zdobył medal brązowy, ale podczas Mistrzostw Polski Młodzików we wrześniu 2022 r. w Bytowie. Wejście do strefy medalowej zapewniło Tymkowi wygranie jednego pojedynku. Niestety w półfinale przegrał z późniejszym Mistrzem Pucharu Polski pochodzącym z Sosnowca.

Łącznie bokserzy boguchwalskiego klubu w 2022 roku zdobyli 4 medale na imprezach centralnych. Dwa podczas Mistrzostw Polski Młodzików w Bytowie i dwa medale podczas Pucharu Polski w Ciechocinku. Gratulujemy osiągniętych sukcesów.

źródło i fot. UKS Gimnasion Boguchwała

Metryka dokumentu:
data wytworzenia informacji 2022-12-07
opublikował Tomasz Sitek
stanowisko Administrator
data publikacji 2022-12-07 14:33
data ostatniej aktualizacji
aktualizacja dokonana przez

Data zmiany Zmodyfikował Czynność