a
data wydruku: 2024-06-18 14:39:51
BOGUCHWAŁA OFICJALNY SERWIS INFORMACYJNY

Gmina Boguchwała

e-mail: um@boguchwala.pl www: boguchwala.pl

Wszystkie aktualności

Stowarzyszenie Lubcza zrealizowało projekt "Las nasz przyjaciel"

Stowarzyszenie Sportowo-Turystyczne Lubcza otrzymało dofinansowanie na realizację projektu pod hasłem "Las nasz przyjaciel". Projekt realizowany był w ramach programu Sportowa Natura, prowadzonego przez Lasy Państwowe.

Pierwszym działaniem zrealizowanym w ramach projektu była organizacja Jesiennego Rajdu Rowerowego, skierowanego w głównej mierze do młodzieży. Ponad stu uczestników wystartowało z miejscowości Racławówka, Zgłobień oraz Wola Zgłobieńska, aby spotkać się przy wejściu do ścieżki dydaktycznej w Rezerwacie Wielki Las. Na zakończenie wszyscy uczestniczyli w tradycyjnym turystycznym ognisku, a także zapoznali się z tematyką ochrony przyrody. To działanie miało zachęcić młodzież do trenowania kolarstwa górskiego, a także pokazać piękno natury w najbliższej okolicy.

Zgodnie z założeniami projektu "Las nasz przyjaciel" zorganizowano także wyjazdowe warsztaty, na których uczestnicy mogli zapoznać się z formami ochrony przyrody na przykładzie pobliskich rezerwatów - "Wielki Las" w Woli Zgłobieńskiej, "Mójka" w Futomie, "Góra Chełm" w Stępinie oraz "Herby" w Wiśniowej. W trakcie wędrówek po rezerwacie grupa przemieszczała się ścieżkami dydaktycznymi, zapoznając się z fauną i florą występującą w tych rezerwatach. Zorganizowano również warsztaty surwiwalowe, podczas których uczestnicy uczyli się jak filtorwać wodę, aby była zdatna do picia, ustalać kierunki stron świata, poznawali teorie budowy szałasów, metody rozpalania ognia oraz zdobywania pożywienia w kompleksach leśnych.

Celem przeprowadzenia projektu była promocja lasów, jako naturalnego, zdrowego i atrakcyjnego miejsca do aktywnego spędzania wolnego czasu. Prowadzone w partnerstwie z Lasami Państwowymi działania miały zachęcić do poprawy formy fizycznej i ruchu na świeżym powietrzu w otoczeniu natury, jako głównych założeń programu Sportowa Natura.

źródło i foto: www.sstlubcza.com

Metryka dokumentu:
data wytworzenia informacji 2022-11-09
opublikował Tomasz Sitek
stanowisko Administrator
data publikacji 2022-11-09 12:21
data ostatniej aktualizacji
aktualizacja dokonana przez

Data zmiany Zmodyfikował Czynność