a
data wydruku: 2024-07-24 23:33:51
BOGUCHWAŁA OFICJALNY SERWIS INFORMACYJNY

Gmina Boguchwała

e-mail: um@boguchwala.pl www: boguchwala.pl

Wszystkie aktualności

Gminne Obchody Święta Niepodległości

BOGUCHWAŁA

Burmistrz Boguchwały, Parafia św. Stanisława w Boguchwale, Miejskie Centrum Kultury w Boguchwale, Ochotnicza Straż Pożarna w Boguchwale zapraszają na Uroczystości Patriotyczne z okazji Święta Niepodległości 11 listopada 2022 r.

W programie:

10:30 - Msza Święta w intencji Ojczyzny w kościele parafialnym w Boguchwale w oprawie Chóru Deo Gloria i Orkiestry Dętej Gminy Boguchwała

11:45 - Uroczystości Patriotyczne przy budynku Centrum Rozwoju Społecznego, ul. Klaudiusza Angermana 1 w Boguchwale:

  • odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego,
  • przemówienie Burmistrza Boguchwały dr Wiesława Kąkola,
  • uroczyste odsłonięcie i poświęcenie tablicy upamiętniającej Klaudiusza Angermana - przemysłowca, działacza społecznego i niepodległościowego, założyciela OSP Boguchwała,
  • złożenie kwiatów przez delegacje i organizacje pozarządowe,
  • występ artystyczny Orkiestry Dętej Gminy Boguchwała.

LUTORYŻ

Lokalny Ośrodek Kultury „Razem”, wspólnie z Kapelą i Zespołem Śpiewaczym „Kalina” zaprasza na wieczór pieśni patriotycznych, pod hasłem „Śpiewamy dla Niepodległej”. Wydarzenie odbędzie się 11 listopada o godzinie 17:00 w Ośrodku Kultury w Lutoryżu. Zachęcamy wszystkich do wspólnego śpiewania popularnych pieśni, charakterystycznych dla Narodowego Święta Niepodległości. Podczas wydarzenia zostanie także odśpiewany hymn państwowy, a obecni będą mogli posłuchać krótkiej informacji historycznej, dotyczącej bohaterów tamtych wydarzeń.

WOLA ZGŁOBIEŃSKA

Lokalny Ośrodek Kultury „Wspólnota” w Zgłobniu oraz Zespół Folkowy Ziomki serdecznie zapraszają na Wieczór Pieśni Patriotycznej w Narodowe Święto Niepodległości, który odbędzie się 11 listopada o godz. 18:00 w Domu Kultury w Woli Zgłobieńskiej. W programie: poezja i pieśni patriotyczne, wystąpienia zaproszonych gości, poczęstunek dla wszystkich uczestników.

Metryka dokumentu:
data wytworzenia informacji 2022-11-02
opublikował Tomasz Sitek
stanowisko Administrator
data publikacji 2022-11-02 11:55
data ostatniej aktualizacji
aktualizacja dokonana przez

Data zmiany Zmodyfikował Czynność