a
data wydruku: 2024-02-26 22:27:15
BOGUCHWAŁA OFICJALNY SERWIS INFORMACYJNY

Gmina Boguchwała

e-mail: um@boguchwala.pl www: boguchwala.pl

Wszystkie aktualności

English is fun - wakacyjny, bezpłatny kurs języka angielskiego dla uczniów Szkoły Podstawowej w Woli Zgłobieńskiej

20 sierpnia 2022 roku rozpoczęły się zajęcia z języka angielskiego dla beneficjentów przedsięwzięcia: Możesz i Ty! Postaw kropkę na „i”!, w ramach projektu „Ponadnarodowa mobilność uczniów”. Zajęcia realizowane są w Szkole Podstawowej im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Woli Zgłobieńskiej i prowadzone przez lektorkę języka angielskiego posiadającą długoletnie doświadczenie zawodowe.

Warsztaty językowe, w których uczestniczą uczniowie, mają na celu rozwijać umiejętność komunikowania się w języku angielskim. Prowadzone są metodami aktywizującymi, przy zastosowaniu nowoczesnych narzędzi i platform edukacyjnych. Podczas warsztatów uczniowie przygotują ustną autoprezentację, która zostanie wykorzystana 19 września 2022 r. na pierwszych zajęciach integracyjnych w Scoala Gimnaziala Grigore Moisil w Galati w Rumunii. Miła atmosfera i niestandardowy sposób prowadzenia zajęć przekładają się na osiąganie założonych w projekcie rezultatów. Uczniowie przełamują barierę komunikowania się w języku obcym, wzbogacają słownictwo i nabierają pewności siebie.

Doskonalenie umiejętności porozumiewania się w językach obcych i rozwijanie sieci kontaktów międzynarodowych to priorytety określone przez dyrektora szkoły pana Jana Fularza, który dokłada wszelkich starań, aby uczniowie w najlepszy sposób zostali przygotowani do kolejnego etapu edukacyjnego, a przyszłościowo odnaleźli się na rynku pracy, nie tylko w kraju ale i za granicą.

Udział w kursie jest całkowicie bezpłatny finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój w IV Osi Priorytetowej Innowacje społeczne i współpraca ponad¬narodowa, Działanie 4.2. Programy mobilności ponadnarodowej.

Każdy uczestnik kursu otrzymał gratisowy pakiet startowy do nauki języka angielskiego, który z pewnością przyda się podczas podróży do Rumunii.
Nietypowy sposób spędzania czasu wolnego na wakacjach cieszy się dużym powodzeniem. Uczniowie z radością i zapałem przygotowują się do spotkania z rówieśnikami ze szkoły partnerskiej w Rumunii.

źródło i fot. SP Wola Zgłobieńska

Metryka dokumentu:
data wytworzenia informacji 2022-08-30
opublikował Tomasz Sitek
stanowisko Administrator
data publikacji 2022-08-30 12:02
data ostatniej aktualizacji
aktualizacja dokonana przez

Data zmiany Zmodyfikował Czynność