a
data wydruku: 2024-06-20 10:32:33
BOGUCHWAŁA OFICJALNY SERWIS INFORMACYJNY

Gmina Boguchwała

e-mail: um@boguchwala.pl www: boguchwala.pl

Wszystkie aktualności

III Dzień Pola PODR

Podkarpacki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Boguchwale już po raz kolejny organizuje imprezę pn. III Dzień Pola dla rolników i mieszkańców obszarów wiejskich oraz wszystkich osób zainteresowanych. Impreza odbędzie się w dniu 5 czerwca br. w Boguchwale przy ul. Technicznej 4.

III Dzień Pola to wyjątkowe wydarzenie w skali województwa mające na celu przede wszystkim zaprezentowanie działalności pola doświadczalnego oraz dorobku polskiej hodowli roślin, a także osiągnieć instytutów naukowych, uczelni i podmiotów obsługujących rolników. W trakcie imprezy odwiedzający będą mogli zapoznać się z prowadzonymi na powierzchni około 18 ha doświadczeniami (ok. 1 000 poletek) z wieloma gatunkami i odmianami roślin rolniczych m.in. kukurydzą, słonecznikiem, soją, konopiami włóknistymi, rzepakiem, ziemniakami, zbożami ozimymi i jarymi oraz kolekcją ziół, roślin przyprawowych i miododajnych, klonów wierzby energetycznej, a także dawnymi odmianami drzew owocowych w ramach prowadzonego sadu tradycyjnego.

Program tegorocznego III Dnia Pola jest bardzo bogaty. Zaprezentowane zostaną m.in. najnowocześniejsze maszyn rolnicze, innowacyjne systemy nawadniania wykorzystywane w rolnictwie i ogrodnictwie. Ponadto, zaplanowano liczne pokazy i warsztaty  prezentujące najnowsze rozwiązaniami mechanizacyjne w produkcji roślinnej m.in. z wykorzystaniem bezzałogowych statków powietrznych oraz pokaz sprzętu pszczelarskiego wykorzystywanego w nowoczesnej gospodarce pasiecznej.

W ramach wydarzenia odbędzie się promocja projektu "Internetowa Platforma Doradztwa i Wspomagania Decyzji w Integrowanej Ochronie Roślin"(eDWIN), mającego przede wszystkim na celu stworzenie krajowego systemu informatycznego na rzecz ochrony roślin w Polsce. Zainteresowani będą mogli skorzystać z fachowego doradztwa technologicznego.

PODR

Metryka dokumentu:
data wytworzenia informacji 2022-06-01
opublikował Tomasz Sitek
stanowisko Administrator
data publikacji 2022-06-01 13:18
data ostatniej aktualizacji
aktualizacja dokonana przez

Data zmiany Zmodyfikował Czynność