Wysokie miejsca SP w Boguchwale podczas Wojewódzkich Zawodów Łyżwiarskich

2020-03-04
SP Boguchwała

Lodowisko Arena Sanok było miejscem, gdzie 3 marca 2020 r. przeprowadzony został Finał Wojewódzkich Igrzysk Dzieci w łyżwiarstwie, zaś 5 marca odbyła się rywalizacja na tym samym szczeblu w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej. W obu zawodach udział wzięła reprezentacja Szkoły Podstawowej im. gen. Stanisława Maczka w Boguchwale, zajmując miejsca w ścisłej czołówce.

W finale Wojewódzkich Igrzysk Dzieci w łyżwiarstwie udział wzięło 40 drużyn dziewcząt i chłopców z 20 szkół województwa podkarpackiego. Reprezentacja Szkoły Podstawowej im. gen. Stanisława Maczka w Boguchwale wywalczyła 10 miejsce w województwie, przegrywając jedynie z zawodnikami ze szkół w Sanoku i Dębicy, trenującymi ten sport zawodowo. Drużyna wystąpiła w składzie: Nikola Pardus, Alicja Sadecka, Aleksandra Strzępek, Wiktor Mazur, Szymon Ryś, Radosław Bedliński, Jakub Mackiewicz, trener Mariusz Miąsik.

W czwartek 5 marca w Sanoku przeprowadzony został Finał Wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej w łyżwiarstwie. W zawodach udział wzięły 32 reprezentacje dziewcząt i chłopców z klas VII i VIII ze szkół województwa podkarpackiego. Zawodniczki ze Szkoły Podstawowej im. gen. Stanisława Maczka w Boguchwale zanotowały rewelacyjny wynik. Uzyskały w sztafetach eliminacyjnych bardzo dobre czasy i awansowały tym samym do wyścigów dodatkowych (4 okrążenia) zarezerwowanych dla najlepszych ośmiu zespołów. W finale ostatecznie zajęły 7 miejsce, co stanowi najlepszy wyników w historii startów. Dziewczęta wystąpiły w następującym składzie: Oliwia Pociask, Aleksandra Pączkowska, Oliwia Wolan, Milena Szudrowicz, trener: Mariusz Miąsik.

Nadmienić należy również, że uczniowie z Boguchwały startują w tych zawodach nieprzerwanie od czasu kiedy w Boguchwale powstało lodowisko a zajęcia z łyżwiarstwa znalazły się na stałe w programie zajęć z wychowania fizycznego.

Wszystkim startującym i trenerowi Mariuszowi Miąsikowi gratulujemy wysokich wyników.

autor: Mariusz Miąsik, SP Boguchwała