36-040 Boguchwała ul. Suszyckich 33 | tel. 17 87 55 200 | um@boguchwala.pl | DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

36-040 Boguchwała ul. Suszyckich 33 | tel. 17 87 55 200 | um@boguchwala.pl | DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

Wszystkie aktualności

XII semestr Uniwersytetu Aktywni Plus w Boguchwale rozpoczęty

DSC00102.JPG,
DSC00025 (1).JPG,
DSC00030.JPG,
DSC00085.JPG,
DSC00059.JPG,
DSC00039.JPG,

To będzie kolejna edukacyjna wiosna w Rezydencji Literackiej Boguchwały. Wiosna pełna inspiracji i optymizmu. Wszystko na to wskazuje. I aktywność studentów Uniwersytetu Aktywni Plus w Boguchwale – zaangażowanych w aktywizację społeczno-kulturową seniorów. I bardzo ciekawy program edukacyjny XII semestru Uniwersytetu Aktywni Plus, który Gminna Biblioteka Publiczna w Boguchwale przygotowała z myślą o mieszkańcach Gminy Boguchwała w wieku 50+.

Gwarantujemy! Tej wiosny w gościnnych murach Rezydencji Literackiej Boguchwały każdy z seniorów znajdzie coś ciekawego dla siebie. Spragnionych ruchu z pewnością zadowolą warsztaty pilates i Szkoła Tańca UAP. Miłośników Boguchwały i jej atrakcyjnych zakątków przyciągną wykłady o historii regionu oraz plenerowe warsztaty Nordic Walking. Lokalnych globtroterów, którzy upodobali sobie podróże małe i duże, z pewnością zadowolą spotkania Klubu Podróżnika UAP, lektoratu języka włoskiego oraz wyjazd studyjny. A wszystkich zwolenników ekologii, diety fit i pozostałych aktywności przyciągną do biblioteki warsztaty o zdrowym stylu życia, trening kreatywności i twórcze spotkania z rękodziełem artystycznym.

"Z takiej oferty warto korzystać…" – mówią z uśmiechem seniorzy z Gminy Boguchwała, uczestniczący 21 lutego 2020 roku w uroczystej inauguracji XII semestru Uniwersytetu Aktywni Plus. I nie można się temu dziwić, bo tego wieczoru Gminna Biblioteka Publiczna w Boguchwale przygotowała dla nich kolejne atrakcje, tym razem w stylu etno i prosto z północnej Słowacji. Urocze zakątki tego regionu Europy zwiedziła Jolanta Danak-Gajda – dziennikarka z Polskiego Radia Rzeszów, a piątkowego wieczoru studenci i goście Uniwersytetu Aktywni Plus mogli podążać jej śladami, podziwiając multimedialne pamiątki z podróży, dopełniane biblioteczną ekspozycją sakralnych fotografii.

A potem było także etno i to z przytupem, bo na porażający optymizmem repertuar Zespołu „Słowiańska Nuta” uczestnicy uniwersyteckiego wydarzenia nie mogli zareagować inaczej, jak uśmiechem, śpiewem i przytupem właśnie…

I ja tam ze studentami byłam, i świetnie się bawiłam…

autor: Irena Jakubiec, koordynator warsztatów UAP

foto: www.facebook.com/bibliotekaboguchwala

Liczba odsłon: 473
  • Data aktualizacji: 2020-07-14 15:05
  • |
  • Licznik odwiedzin: 12 885 809