Trzy trudne mecze za drużynami Lubczy

Miniony weekend był bardzo intensywny dla drużyn Lubczy. Wszystkie trzy zespoły rozgrywały mecze w roli gospodarza. Jedno z nich zakończyło się zwycięstwem, dwa porażkami.

Pierwszy zespół siatkarzy Lubczy rywalizował w Niechobrzu z liderem tabeli Podkarpackiej 1. Ligi Mężczyzn Prosportem Czudec. Mecz zakończył się wygraną gości w trzech setach, ale nie brakowało emocji i wyrównanej walki. Wszystkie trzy partie rozstrzygały się w końcówkach, bo zespoły niemal cały czas grały punkt za punkt, zachowując wysoką skuteczność w ataku. W decydujących akcjach wszystkich setów lepiej zagrali zawodnicy z Czudca i to oni zdobyli komplet punktów. Lubcza zajmuje 6. miejsce w tabeli, ale wciąż ma szanse na awans do Turnieju Finałowego, w którym zagrają cztery najlepsze drużyny sezonu zasadniczego.

Podkarpacka 1. Liga Mężczyzn:

SST Lubcza Racławówka – KS Prosport Marmax Czudec 0:3 (29:31, 22:25, 23:25)

Trudne zadanie w miniony weekend miały także siatkarki Lubczy, które rywalizowały z rezerwami pierwszoligowej San Pajdy Jarosław. Zespół z Racławówki nie zdołał urwać faworytowi choćby seta, ale postawił trudne warunki i walczył z obrońcą tytułu jak równy z równym. Najbliżej szczęścia gospodynie były w trzecim secie, ale w decydujących akcjach nie wykorzystały swoich szans. Liderką zespołu z Jarosławia była Rozalia Hnatyszyn, zawodniczka która pierwszą rundę bieżącego sezonu spędziła w ekstraklasie w brawach PTPSu Piła. Siatkarki z Racławówki zajmują obecnie czwarte miejsce w tabeli.

Podkarpacka 1. Liga Kobiet:

SST Lubcza Racławówka – KS San Pajda Jarosław II 0:3 (18:25, 18:25, 23:25)

Ze zwycięstwa cieszył się za to drugi zespół siatkarzy Lubczy, który pokonał 3:2 AKS V LO Rzeszów II. Mecz był bardzo emocjonujący i wyrównany. Kibice oglądali wiele długich i ciekawych wymian. Młody zespół z Rzeszowa spisywał się dużo lepiej niż w pierwszej rundzie rozgrywek, imponując ambitną grą w obronie. Lubcza II rozegrała jeden z lepszych meczów tego sezonu i zdołała odnieść zwycięstwo. Decydujący dla losów rywalizacji był piąty seta. Najwięcej punktów dla drużyny z Racławówki zdobyli w tym spotkaniu Jarosław Wnęk i Konrad Witek. Dzięki tej wygranej Lubcza II umocniła się na trzecim miejscu w tabeli.

Podkarpacka 2. Liga Mężczyzn:

SST Lubcza Racławówka II – AKS V LO Rzeszów II 3:2 (25:23, 25:27, 25:17, 23:25, 15:10)