36-040 Boguchwała ul. Suszyckich 33 | tel. 17 87 55 200 | um@boguchwala.pl | DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

36-040 Boguchwała ul. Suszyckich 33 | tel. 17 87 55 200 | um@boguchwala.pl | DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

Wszystkie aktualności

Kolędowanie na studencką nutę

DSC01914.JPG,

Pełne radości było ostatnie w tym roku kalendarzowym spotkanie studentów Uniwersytetu Aktywni Plus w Boguchwale. I jak to podczas takich wyjątkowych, bo opłatkowych spotkań bywa – Gminna Biblioteka Publiczna w Boguchwale przyjęła swoich podopiecznych z literacką wręcz gościnnością. Tego wyjątkowego, grudniowego wieczoru zadbano w Rezydencji Literackiej Boguchwały o każdy szczegół, by jak najpiękniej „powiedzieć” tradycji bożonarodzeniowej studenckie TAK.

A seniorzy z zadowoleniem z tego skorzystali, dodając od siebie studenckie "małe co nieco", bawiąc i integrując gości bibliotecznego wydarzenia. Bo trzeba przyznać, że 18 grudnia 2019 roku goście dopisali... Byli duszpasterze Uniwersytetu Aktywni Plus – ksiądz proboszcz Mariusz Mik oraz ksiądz Jan Rydzik, głosząc seniorom dobrą nowinę o Małym Dzieciątku. Byli także przedstawiciele lokalnego samorządu: Krzysztof Lassota – Sekretarz Gminy Boguchwała oraz Radny Rady Miejskiej w Boguchwale – Dominik Maziarz. Byli także wykładowcy Uniwersytetu Aktywni Plus w Boguchwale oraz uczniowie Szkoły Podstawowej im. gen. Stanisława Maczka w Boguchwale, którzy literacko wprowadzili uczestników wydarzenia w tajemnicę świąt Bożego Narodzenia, prezentując najpiękniejsze fragmenty "Opowieści wigilijnej" Charlesa Dickensa, wybrane przez polonistkę – Barbarę Żak.

A potem w Rezydencji Literackiej Boguchwały rozbłysło Betlejemskie Światełko Pokoju, przyniesione przez roześmiane "Jagódki" z 1 Gromady Zuchowej, prowadzonej przez druhnę – Izabellę Rejment. Był to znak do dzielenia się dobrą nowiną z innymi uczestnikami wydarzenia. Z opłatkiem w ręce, serdecznymi życzeniami i pięknymi kolędami… A tych tego wieczoru w Rezydencji Literackiej Boguchwały nie brakowało. Dojrzałe głosy studentów Uniwersytetu Aktywni Plus pięknie dopełniały dźwięki skrzypiec księdza Jana Rydzika oraz akordeonu Waldemara Macha, zachęcając do smakowania wigilijnych potraw i… prezentowania "szkolnych" umiejętności seniorów – od kolorowych bombek i pięknie zdobionych pierników, po multimedialny pokaz włoskich zwyczajów bożonarodzeniowych i… "garść" poetyckich rymów Aliny Mach.

Brawa za taką aktywność są w pełni zasłużone, bo studenci Uniwersytetu Aktywni Plus w Boguchwale na każdą artystyczną i literacką inspirację odpowiadają wielkim zaangażowaniem. Dzięki temu udało się Gminnej Bibliotece Publicznej w Boguchwale tuż przed Gwiazdką wydać drukiem poradnik pt. "Boże Narodzenie : przepisy studentów i przyjaciół Uniwersytetu Aktywni Plus w Boguchwale". Z takim kulinarnym przewodnikiem z pewnością każde święta będą udane. Studenci Uniwersytetu Aktywni Plus w Boguchwale to gwarantują…

A skoro o zaangażowaniu społeczno-kulturowym studentów UAP mowa, to tego wieczoru boguchwalska książnica doceniła aż 26 seniorów – liderów aktywności kulturalnej, literackiej i studenckiej. Podziękowań i serdeczności nie było końca, a w tle była… piękna, studencka kolęda.

autor: Irena Jakubiec

foto: GBP Boguchwała

Liczba odsłon: 700
  • Data aktualizacji: 2020-07-13 13:54
  • |
  • Licznik odwiedzin: 12 854 348