36-040 Boguchwała ul. Suszyckich 33 | tel. 17 87 55 200 | um@boguchwala.pl | DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

36-040 Boguchwała ul. Suszyckich 33 | tel. 17 87 55 200 | um@boguchwala.pl | DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

Wszystkie aktualności

IV Regionalny Przegląd Latawców w Boguchwale za nami

DSC00827 (1).JPG,
DSC00727.JPG,
DSC00735.JPG,
DSC00745.JPG,
DSC00756.JPG,
DSC00788.JPG,

„Jedno niebo dla wszystkich…”. W takiej gościnnej formule Gminna Biblioteka Publiczna w Boguchwale razem z lokalnymi partnerami – Szkołą Podstawową im. gen. Stanisława Maczka w Boguchwale oraz Podkarpackim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Boguchwale, zorganizowała 28 września 2019 roku IV Regionalny Przegląd Latawców. Był to przegląd z tradycjami, w którym wzięło udział 40 młodych konstruktorów latawców z Gminy Boguchwała, odpowiadając krótkim TAK na zaproszenie Klubu 4-H „Finezja SZTUKi” w Boguchwale.

W tak bajecznie kolorowym wydarzeniu warto było uczestniczyć, by zobaczyć dziecięce latawce w pełnej krasie – lekkie w konstrukcji, zdobione dowolną techniką i oryginalnie zaprezentowane publiczności. Odpowiednie zastosowanie tych „składników” pokazu decydowało nie tylko o aplauzie widzów, ale także o wysokiej ocenie projektu, ubiegającego się o zaszczytne miano „Najlepszej Pracy Projektowej Klubu 4-H za rok 2019”. W tej kwestii werdykt bibliotecznej komisji konkursowej był jednoznaczny – zwyciężyły 22 projekty – najlepsze z najlepszych.
Wśród uczniów klas I-III SP komisja nagrodziła Szymona Tyśnickiego z Boguchwały oraz wyróżniła Oliwię Nazimek i Szczepana Hendzla z Boguchwały.

W drugiej kategorii konkursowej – uczniowie klas IV–VI SP, komisja przyznała sześć nagród, doceniając prezentacje Huberta Raka i Fabiana Borowca z Niechobrza, Tymona Hendzla, Nadii Kaczmarskiej i Igora Żarowa z Boguchwały oraz Jakuba Książka z Racławówki.
W tej samej kategorii wiekowej komisja wyróżniła także prezentacje Jakuba Wójcika, Aleksandry Pytlas, Martyny Palak, Zuzanny Popek, Katarzyny Głód, Dominika Sadeckiego, Adrianny Siorek, Karola Rząsy, Emilii Wesołowskiej i Karoliny Nazimek z Boguchwały oraz Wiktorii Rzucidło i Dawida Ziobro z Niechobrza.
Natomiast w najstarszej kategorii konkursowej – uczniowie klas VII-VIII SP, komisja uhonorowała nagrodą prezentację Julii Bielendy z Boguchwały.

A potem gratulacji i serdeczności nie było końca. Piękne dyplomy oraz okazałe upominki książkowe laureaci konkursu przyjmowali razem z aplauzem publiczności, która tego sobotniego popołudnia nagradzała brawami swoich faworytów naprawdę bardzo żywiołowo, potwierdzając tym samym zgodne opinie jurorek przeglądu – Barbary Rajzauer, Anny Rydzik i Danuty Palimąki, że tegoroczne prace projektowe bibliotecznego Klubu 4-H „Finezja SZTUKi” są przepiękne i z pewnością będą ozdobą Parku Lubomirskich w Boguchwale. Bo przecież niebo jest dla wszystkich latawców. Zwłaszcza tak pięknych…

autor: Irena Jakubiec
Lider Klubu 4-H w Boguchwale

Sponsorzy wydarzenia:
Podkarpacki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Boguchwale, Bank Spółdzielczy w Niechobrzu, Gminna Biblioteka Publiczna w Boguchwale.

Liczba odsłon: 459
  • Data aktualizacji: 2020-05-29 15:30
  • |
  • Licznik odwiedzin: 12 129 118