Aktualności

Wszystkie aktualności

Zwycięstwo Iskry na inaugurację

Cztery drużyny z terenu Gminy Boguchwała rozpoczęły już rozgrywki ligowe w sezonie 2019/2020. Na inaugurację ze zwycięstwa cieszyła się tylko Iskra Zgłobień. Izolator, Jedność oraz Grom przegrały swoje spotkania.

W drużynie Izolatora Boguchwała w przerwie letniej doszło do dużych zmian w składzie. Odmłodzony zespół z Boguchwały w pierwszej kolejce rywalizował na wyjeździe z JKSem Jarosław. Mecz bardzo źle rozpoczął się dla „Izolacji”, bowiem już w 3 minucie gospodarze objęli prowadzenie, a w krótkim odstępie czasu mieli jeszcze kilka okazji do zdobycia gola. W dalszej części gry spotkanie się wyrównało, a Izolator zdołał nawet doprowadzić do wyrównana po golu Aleksandra Gajdka z rzutu karnego. JKS odpowiedział jednak drugim trafieniem i ostatecznie to on cieszył się z kompletu punktów.

IV Liga Podkarpacka:

JKS Jarosław – ZKS Izolator Boguchwała 2:1

Meczu inauguracyjnego do udanych nie zaliczy także Jedność Niechobrz, która przegrała u siebie z beniaminkiem rozgrywek Aramixem Niebylec. Spotkanie było wyrównane, ale to goście zagrali skuteczniej i przez chwilę prowadzili nawet 3:0. W samej końcówce gola honorowego dla zespołu z Niechobrza zdobył Dariusz Szeliga, ale na więcej zabrakło czasu. Kolejną złą informacją dla kibiców Jedności jest fakt, że grający trener drużyny Sebastian Kłeczek doznał w tym pojedynku poważnej kontuzji i czeka go dłuższa przerwa w grze.

Klasa okręgowa:

Jedność Niechobrz – Aramix Niebylec 1:3

Zmagania zainaugurowały także dwie drużyny występujące w A-klasie, czyli Iskra i Grom. Zespół ze Zgłobnia podejmował u siebie Victorię Budy Głogowskie. Już do przerwy gospodarze udokumentowali przewagę dwoma trafieniami autorstwa Michała Bacia i Pawła Kmuka. Po zmianie stron Victoria ruszyła do ataku i zdołała zdobyć gola kontaktowego. Iskra opanowała jednak sytuację i po drugim trafieniu Bacia prowadziła 3:1. W doliczonym czasie gry goście zdobyli gola z rzutu karnego, ustalając wynik meczu na 3:2. Zespół z Mogielnicy rozpoczął sezon pojedynkiem z KS Przybyszówka. Początkowo spotkanie było jeszcze dosyć wyrównane, a do przerwy utrzymywał się wynik 1:1. W drugiej części gry zespół z dzielnicy Rzeszowa przejął inicjatywę i zdobył trzy gole, ostatecznie zwyciężając 4:1.