36-040 Boguchwała ul. Suszyckich 33 | godz. pracy UM: pn. 07:30-17:30, wt.-pt. 07:30-15:00 | tel. 17 87 55 200 | um@boguchwala.pl |

36-040 Boguchwała ul. Suszyckich 33 | godz. pracy UM: pn. 07:30-17:30, wt.-pt. 07:30-15:00 | tel. 17 87 55 200 | um@boguchwala.pl |

Wszystkie aktualności

Za nami Dni Otwartych Drzwi PODR

DSC_5085.JPG,

29 i 30 czerwca w Boguchwale odbyła się kolejna edycja "Dni Otwartych Drzwi" Podkarpackiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego. Wydarzenie było połączone z XXI Regionalną Wystawą Zwierząt Hodowlanych.

W wydarzeniu uczestniczyło 350 wystawców z branży rolniczej i okołorolniczej. Podczas wystawy można było zobaczyć zwierzęta hodowlane, promocję i prezentację firm zajmujących się przetwórstwem rolno-spożywczym, wystawę maszyn rolniczych i urządzeń z zakresu techniki oraz energetyki rolniczej, prezentację 20-hektarowego pola doświadczalnego PODR, pokazy, kiermasze oraz promocję firm i instytucji pracujących w sferze rolnictwa, kiermasze materiału szkółkarskiego, środków plonotwórczych, sprzętu rolniczego, ogrodniczego i pszczelarskiego oraz konkursy dla hodowców i wystawców. W ciągu dwóch dni teren Podkarpackiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego odwiedziło ponad 15 000 osób.

Podczas wydarzenia odbyła się konferencja "Nowatorskie metody produkcji roślinnej dla upraw z rodziny konopiowatych oraz zbóż", w której uczestniczyło 120 osób. Rozstrzygnięto także 5 konkursów m.in. na "Najlepszy produkt podkarpacki", do którego zgłosiło 34 uczestników z 77 produktami, czy "Najlepsze gospodarstwo ekologiczne w woj. podkarpackim". W rolniczym święcie wzięli udział także parlamentarzyści, liczni przedstawiciele władz samorządowych, w tym Burmistrz Boguchwały Wiesław Kąkol i Przewodniczący Rady Miejskiej Piotr Pustelny, a także grono przedstawicieli instytucji i organizacji związanych z rolnictwem. Atrakcją dwudniowego święta był spektakl Teatru Bagatela "Pomoc domowa", występy zespołów muzycznych, w tym zespołu "Krywań" oraz pokaz sprzętu Wojsk Obrony Terytorialnej.

Dodatkowo w niedzielę odbył się XIV Zlot Zabytkowych Pojazdów z Boguchwale. Podczas pokazów można było zobaczyć m.in. Saab-a 96 V4 Rally, który wystąpił w barwach Gminy Boguchwały i z tym oznakowaniem będzie go można zobaczyć w przyszłych rajdach Mistrzostw Polski. W ramach zlotu odbył się także konkurs elegancji, w którym oceniane było m.in. dopasowanie stroju do okresu, z którego pochodził pojazd, stan techniczny pojazdu i jego oryginalność, sposób prezentacji załogi pojazdu, jak również związek pojazdu z rolnictwem. Jury w składzie: zastępca burmistrza Justyna Placha-Adamska, radny Miasta Rzeszowa Mirosław Kwaśniak oraz przedstawiciele PODR Piotr Błażejowski i Grzegorz Bochnak, przyznało 3 nagrody i 2 wyróżnienia. Upominki zostały ufundowane przez PODR oraz Serwis Hoffman z Rzeszowa. Organizatorem zlotu był Paweł Hoffman. Szczegóły na stronie: www.hoffman.auto.pl.

Podczas Dni Otwartych Drzwi PODR swoje stoisko zaprezentowała także Gminna Biblioteka Publiczna w Boguchwale organizując Kiermasz Książki Przeczytanej. Środki zebrane podczas wyprzedaży bibliotecznych książek zostaną przeznaczone na czytelnicze nowości.

źródło: PODR, Gospodarka Podkarpacka, ARiMR, Paweł Hoffman, GBP
fot. UM, GBP, obszerna galeria zdjęć dostępna na profilu: www.facebook.com/boguchwala.gmina

Liczba odsłon: 419
  • Data aktualizacji: 2019-10-18 15:15
  • |
  • Licznik odwiedzin: 10 683 611