Novi i Grom walczą o awans

Krosno 1:0. Jedyną bramkę w drugiej części spotkania zdobył najlepszy strzelec „Izolacji” Patryk Zieliński, który wykorzystał błąd bramkarza i trafił do pustej bramki. Mimo zwycięstwa Izolator nie zdoła już wyprzedzić prowadzącej Wisłoki Dębica i co za tym idzie awansować do III ligi. Na dwie kolejki przed końcem zespół z Boguchwały zajmuje drugą pozycję w tabeli.

IV Liga Podkarpacka:

Izolator Boguchwała – Karpaty Krosno 1:0

Udanie ze swoimi kibicami pożegnała się także Jedność Niechobrz, która pokonała KS Stobierna 4:0. Wszystkie bramki w tym spotkaniu padły w drugiej połowie. Trzykrotnie do siatki trafiał Mateusz Rachwalski. Wynik meczu tuż przed końcowym gwizdkiem ustalił Damian Rak, zdobywając gola po ładnej, indywidualnej akcji. Niechobrzanom pozostał do rozegrania jeszcze jeden mecz, ale mogą być pewni czwartego miejsca na zakończenie sezonu.

Klasa okręgowa:

Jedność Niechobrz – KS Stobierna 4:0

Serię sześciu meczów bez porażki przerwała Iskra, która tym razem uległa KS Przybyszówka 1:2. Spotkanie lepiej ułożyło się dla gości, którzy objęli prowadzenie po golu Bartosza Bacia. Przybyszówka mogła podwyższyć, ale golkiper Iskry Daniel Kalandyk obronił strzał z rzutu karnego. Po chwili to gospodarze egzekwowali „jedenastkę”, ale tym razem dobrze interweniował bramkarz przyjezdnych. Na dwie minuty przed końcem zespół ze Zgłobnia doprowadził do wyrównania po trafieniu Michała Jaśkiewicza. Iskra szukała zwycięskiego gola, ale to rywale przeprowadzili skuteczną kontrę i przechylili szalę zwycięstwa na własną korzyść. Iskra na kolejkę przed końcem zajmuje czwarte miejsce w tabeli.

A-klasa:

Iskra Zgłobień – KS Przybyszówka 1:2

Bardzo ciekawie przebiega walka o awans w B-klasie. Lider tabeli Grom Mogielnica przegrał w bardzo ważnym pojedynku z Diamentem Pstrągowa. Gospodarze kilkakrotnie obejmowali prowadzenie, a Grom musiał gonić wynik. Ostatecznie spotkanie zakończyło się triumfem zespołu z Pstrągowej 5:3. Grom zajmuje drugie miejsce, a na fotel lidera wskoczyła drużyna z Nosówki. Novi w minionym tygodniu rozegrali dwa pojedynki. Najpierw triumfowali w zaległym meczu z Sokołem Grodzisko 1:0, a w niedzielę wygrali u siebie z Huraganem Kozłówek 4:2. Obie drużyny z Gminy Boguchwała spotkają się w bezpośrednim pojedynku w ostatniej kolejce (niedziela 16 czerwca godz. 14:00 w Mogielnicy). Jedni i drudzy mają duże szanse na awans, ale nie mogą być jeszcze pewni swego. Płomyk Lutoryż w minioną niedzielę dzielnie walczył na wyjeździe z Sokołem Grodzisko, ale ostatecznie przegrał 2:3. Za tydzień zagra u siebie z walczącym o awans Diamentem Pstrągowa