36-040 Boguchwała ul. Suszyckich 33 | godz. pracy UM: pn. 07:30-17:30, wt.-pt. 07:30-15:00 | tel. 17 87 55 200 | um@boguchwala.pl |

36-040 Boguchwała ul. Suszyckich 33 | godz. pracy UM: pn. 07:30-17:30, wt.-pt. 07:30-15:00 | tel. 17 87 55 200 | um@boguchwala.pl |

Wszystkie aktualności

Nowa kadencja Rad Sołeckich i Rad Osiedli rozpoczęta

DSC_3609.JPG,
DSC_3613.JPG,
DSC_3616.JPG,
DSC_3630.JPG,

Podczas dzisiejszej sesji Rada Miejska w Boguchwale podjęła stanowisko w sprawie ważności wyborów Przewodniczących i Członków Zarządów Osiedli oraz wyborów Sołtysów i Rad Sołeckich.

Wybory odbyły się w dniach 11-14 kwietnia. Zgodnie ze statutami osiedli oraz sołectw, jeżeli został zgłoszony tylko jeden kandydat na przewodniczącego zarządu osiedla lub sołtysa, nie przeprowadzano procedury głosowania. Ponadto jeżeli zostało zgłoszonych nie mniej niż 5 i nie więcej niż 7 kandydatów do Zarządu Osiedla lub Rady Sołeckiej (Niechobrz 7-10 kandydatów), również nie przeprowadzano procedury głosowania. Wybory odbyły się jedynie 28 kwietnia w sołectwie Zgłobień, gdzie do Rady Sołeckiej zgłosiło się 13 kandydatów oraz 15 maja na osiedlu Boguchwała Centrum, gdzie w pierwszym terminie zgłosiło się 2 kandydatów.

Zaświadczenia dla nowo wybranych przedstawicieli osiedli i sołectw wręczyli Burmistrz Boguchwały Wiesław Kąkol, Przewodniczący Rady Miejskiej Piotr Pustelny oraz wiceprzewodniczący Tadeusz Rak.

Boguchwała Centrum

Przewodniczący Zarządu Osiedla: Maksymilian Janas

Zarząd Osiedla Boguchwała Centrum:

  1. Szymon Hendzel
  2. Piotr Wybranowski
  3. Mateusz Borowiec
  4. Mateusz Wilk
  5. Jacek Grądziel

Boguchwała Dolna:

Przewodniczący Zarządu Osiedla: Paweł Rusiecki                         

Zarząd Osiedla:

  1. Wiesław Borek
  2. Katarzyna Cichowicz-Skała
  3. Przemysław Rusiecki
  4. Bogusława Jakubowska
  5. Jarosław Gudyka
  6. Łukasz Domin
  7. Paweł Borowiec

Boguchwała Gaj

Przewodniczący Zarządu Osiedla: Maria Czerwińska                        

Zarząd Osiedla:

  1. Małgorzata Szczepanik
  2. Anna Kulas
  3. Piotr Skotniczny
  4. Grzegorz Byjoś
  5. Maciej Burnatowski
  6. Krzysztof Jarosz

Boguchwała Górna

Przewodniczący Zarządu Osiedla: Marcin Szalacha

Zarząd Osiedla:

  1. Paweł Mnich
  2. Karol Łakomiec
  3. Paweł Kołodziej
  4. Edward Radziszewski
  5. Tadeusz Błażejewski
  6. Paweł Bielat

Kielanówka

Sołtys: Maciej Sobotowski

Rada Sołecka:

  1. Liliana Mazur
  2. Janusz Świder
  3. Franciszek Kloc
  4. Robert Błażej
  5. Dorota Ziemniak
  6. Marek Probola

Lutoryż

Sołtys: Adam Baran                         

Rada Sołecka:

  1. Agnieszka Kuleszczyk
  2. Małgorzata Kawa
  3. Jan Nawrot
  4. Mirosław Bosek
  5. Stanisław Kopacz
  6. Józef Mackiewicz
  7. Maria Uberman

Niechobrz

Sołtys: Marian Kawa

Rada Sołecka:

  1. Piotr Żuczek
  2. Przemysław Czudec
  3. Bożena Chmiel
  4. Maria Bieniek
  5. Władysław Rzepka
  6. Józef Pieniążek
  7. Zofia Czech
  8. Urszula Gębarowska
  9. Tomasz Żuczek
  10. Robert Szałkiewicz

Mogielnica

Sołtys: Maria Niedziałek

Rada Sołecka:

  1. Renata Bartnik
  2. Agnieszka Borowska
  3. Monika Dziewit
  4. Andrzej Obuch
  5. Ireneusz Pączek
  6. Władysław Dubel
  7. Mariusz Szczygieł

Nosówka

Sołtys: Stanisław Bębenek

Rada Sołecka:

  1. Ewa Urban
  2. Janusz Jarochowicz
  3. Sławomir Świetlik
  4. Piotr Bobeł
  5. Lucyna Pałka
  6. Stanisław Róg
  7. Renata Byjoś

Racławówka

Sołtys: Kazimiera Gajdek      

Rada Sołecka:

  1. Wiesław Bać
  2. Wojciech Rzucidło
  3. Hubert Stachowicz
  4. Małgorzata Kot
  5. Aneta Pomykała-Rejment
  6. Bogusław Depa
  7. Roman Gajdek     

Wola Zgłobieńska

Sołtys: Roman Krupa                  

Rada Sołecka:

  1. Maria Mędrygał
  2. Zyta Franczyk
  3. Wiesława Ziomek
  4. Piotr Wójcik
  5. Józef Szeliga
  6. Roman Skiba
  7. Waldemar Bijoś

Zarzecze

Sołtys: Jakub Kotula                              

Rada Sołecka:

  1. Artur Konrad
  2. Maciej Patryn
  3. Mirosław Bogaczyk
  4. Rafał Wilk
  5. Daniel Potęcki
  6. Stanisław Bucior
  7. Dorota Czech

Zgłobień

Sołtys: Łukasz Hudzik

Rada Sołecka:

  1. Wiesław Toś
  2. Paweł Świder
  3. Tadeusz Ciebiera
  4. Magdalena Kotla
  5. Jacek Kościak
  6. Stanisław Antas
  7. Stanisław Worosz

fot. UM

Liczba odsłon: 638
  • Data aktualizacji: 2019-09-16 17:06
  • |
  • Licznik odwiedzin: 10 435 411