Ważne zwycięstwo Iskry. Przełamanie Płomyka Lutoryż

Jedność Niechobrz rywalizowała na własnym boisku ze Strugiem Tyczyn. Obie drużyny mogły grać z dużym spokojem, bowiem mają stabilną pozycję w tabeli. Niechobrzanie od początku byli aktywniejsi i mieli więcej okazji do zdobycia gola. Bardzo dobrze spisywał się jednak golkiper Strugu, który wielokrotnie ratował swój zespół, skutecznie broniąc m.in. w sytuacji sam na sam. Kilka strzałów drużyny z Niechobrza przeszło nieznacznie obok bramki. W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie. Strug spróbował kilka razy zaatakować, ale groźniejsza była Jedność. Kibice zgromadzeni na stadionie w Niechobrzu nie doczekali się jednak bramek i mecz zakończył się remisem. Podopieczni trenera Sebastiana Kłeczka zajmują aktualnie czwartą pozycję w tabeli.

klasa okręgowa:

Jedność Niechobrz – Strug Tyczyn 0:0

Ważne zwycięstwo odniosła Iskra Zgłobień, która na własnym terenie pokonała Piasta Nowa Wieś. Lepiej to spotkanie rozpoczęli goście, którzy w pierwszych 20 minutach byli dużo bardziej aktywni i swoją przewagę udokumentowali golem zdobytym po składnej akcji. Stracona bramka przebudziła Iskrę, która od tego momentu dążyła do wyrównania. W końcu Arkadiusz Bieda wykorzystał podbramkowe zamieszanie i ładnym strzałem pod poprzeczkę doprowadził do remisu 1:1. Obie ekipy miały kilka dogodnych okazji do zdobycia gola, ale na kolejne trafienie trzeba było czekać aż do 89 minuty. Wówczas podanie na wolne pole otrzymał Tomasz Pietrasiewicz i precyzyjnym strzałem z dalszej odległości zapewnił Iskrze zwycięstwo 2:1. Drużyna ze Zgłobnia zajmuje szóstą pozycję w tabeli i jest pewna utrzymania.

A-klasa:

Iskra Zgłobień – Piast Nowa Wieś 2:1

Płomyk Lutoryż odniósł pierwszą wygraną w rundzie wiosennej. Lutoryżanie zwyciężyli na wyjeździe z Orłami Pstrągówka 3:1. Do przerwy prowadzili gospodarze, ale po zmianie stron na boisku dominował Płomyk. Najpierw do siatki trafił Domino, a po krótkiej chwili Wardzała. Na kwadrans przed końcem wynik meczu na 3:1 ustalił celnym uderzeniem z rzutu karnego Konrad Korczyński. Gracze z Lutoryża zajmują 12 pozycję w tabeli.

B-klasa:

Orły Pstrągówka – Płomyk Lutoryż 1:3

Zaplanowane na weekend mecze Wisłoka Wiśniowa z Izolatorem Boguchwała oraz Sokoła Grodzisko z Novi Nosówka zostały przełożone ze względu na zły stan murawy.