36-040 Boguchwała ul. Suszyckich 33 | godz. pracy UM: pn. 07:30-17:30, wt.-pt. 07:30-15:00 | tel. 17 87 55 200 | um@boguchwala.pl |

36-040 Boguchwała ul. Suszyckich 33 | godz. pracy UM: pn. 07:30-17:30, wt.-pt. 07:30-15:00 | tel. 17 87 55 200 | um@boguchwala.pl |

Wszystkie aktualności

I znów wszyscy zostali zwycięzcami!

DSC_1846.JPG,

Już po raz czwarty w Szkole Podstawowej nr 2 im. Królowej Jadwigi w Niechobrzu odbyła się Paraolimpiada Dziecięca. W zawodach wzięło udział 49 małych sportowców, którzy reprezentowali 16 szkół z powiatu rzeszowskiego.

Zawodnicy dopingowani przez rodziców, nauczycieli, wychowawców, Burmistrza Boguchwały Wiesława Kąkola i zastępcę burmistrza Justynę Plachę-Adamską, a także orez przedstawicieli Starostwa Powiatowego, Kuratorium Oświaty w Rzeszowie, Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 1 w Rzeszowie, oraz gościa specjalnego Mateusza Kosturka i wielu długoletnich przyjaciół przedsięwzięcia, w myśl hasła przewodniego Paraolimpiady "wszyscy zostali zwycięzcami".

Mali sportowcy, którzy na co dzień zmagają się z różnymi niepełnosprawnościami, przeciwnościami losu, przez kilka godzin mogli poczuć się jak prawdziwe gwiazdy sportu i rywalizować w swoich ulubionych konkurencjach. Z wypiekami na twarzach, rozgrzani fantastycznym pokazem karate w wykonaniu Mateusza Kosturka, przystąpili do rozgrywek. Mimo, że mieli możliwość wyboru konkurencji, wszyscy ambitnie wystartowali w każdej z 10 przygotowanych i ukończyli je ze świetnymi wynikami.

Uśmiech na twarzy każdego z zawodników powiększyła niespodzianka przygotowana przez Fundację Podaruj Miłość – dwie alpaki, które dzieci mogły karmić, głaskać i przytulać. Jak przystało na prawdziwe święto sportu po wręczeniu pucharów, medali i upominków zawodnicy udali się na "bankiet". Do zabawy prowadzonej przez wodzireja włączyli się również wolontariusze, którzy w bardzo licznym gronie wspomagali dzielnych sportowców.

- Najlepsze były kręgle i rzutki – mówiła Anita, która w Paraolimpiadzie wzięła udział po raz pierwszy, namówił ją do tego kolega, startujący dziś trzeci raz.

- Dla mnie superowe są rzutki, "ziemniaki", ale najfajowsze to były alpaki – Tak skomentował swój udział w zawodach 8-letni Kuba. Jego kolega dodał, że "właściwie to wszystko było super, a najlepszy to jest medal. Proszę pani, ja mam już trzy!!! Za rok przyjadę po kolejny!".

Paraolimpiadaw Szkole Podstawowej nr 2 w Niechobrzu organizowana jest od kilku lat po to, by wywołać uśmiech na twarzach dzieci, zwłaszcza tych, które na co dzień bardzo często muszą ocierać łzy. Wszyscy mogli poczuć się szczęśliwi, nie tylko dlatego, że zwyciężyli. Ważne jest to, że mogliśmy być razem, okazać sobie życzliwość, zrozumienie i wsparcie. Antoine de Saint-Exupéry pisał: Naprawdę istnieje tylko jedna radość: obcowania z ludźmi. Tej radości doświadczyli wszyscy obecni na IV Paraolimpiadzie Dziecięcej.

źródło: SP nr 2 Niechobrz, fot. UM

Liczba odsłon: 376
  • Data aktualizacji: 2019-09-16 17:06
  • |
  • Licznik odwiedzin: 10 435 171