36-040 Boguchwała ul. Suszyckich 33 | tel. 17 87 55 200 | um@boguchwala.pl | DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

36-040 Boguchwała ul. Suszyckich 33 | tel. 17 87 55 200 | um@boguchwala.pl | DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

Wszystkie aktualności

Ruszają nabory projektów dla firm z Polski Wschodniej w 2019 roku

581c5106703d5_o,size,969x565,q,71,h,ac025d.jpg,

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości prowadzi konkursy na dofinansowanie dla przedsiębiorców w ramach Programu Polska Wschodnia. Na firmy czeka 50 mln złotych na zdobywanie zagranicznych rynków oraz 250 mln złotych na rozwijanie produktów sieciowych- czyli oferowanie produktów i usług pod jedną marką.

Nawet 800 tys. zł pojedynczej dotacji może pozyskać firma na przygotowanie się do wejścia na rynki poza granicami kraju. Na przedsiębiorców czekają korzystniejsze warunki unijnego dofinansowania. Zwiększa się katalog kosztów: firma będzie mogła kupić środki trwałe czyli np. sprzęt komputerowy, ale także tzw. know-how: nieopatentowaną wiedzę techniczną, czy licencję na używanie znaku towarowego. Te ostatnie to tzw. wartości niematerialne i prawne, które bardzo często są niezbędne do wejścia na rynki międzynarodowe, ale do tej pory nie były możliwe do sfinansowania. Przedsiębiorca może też zrefundować część kosztów związanych z uczestnictwem w targach lub wystawach, także tych które odbyły się przed dniem złożenia wniosku o dotację. Wnioski o dofinansowanie można składać od lutego do września. 

Dotacje czekają także na małe i średnie firmy planujące wprowadzenie na rynek produktów sieciowych. Oprócz konsorcjum MŚP o dofinansowanie mogą ubiegać się także indywidualni przedsiębiorcy. Taki przedsiębiorca może sfinansować z dotacji swój produkt lub usługę, które wejdą w skład już istniejącego lub właśnie tworzonego produktu sieciowego, nawet jeśli pozostałe elementy nie są objęte wsparciem. Ułatwieniem dla przedsiębiorców jest zmniejszenie minimalnego progu kosztów kwalifikowanych projektów z 7 do 5 mln zł. Wnioski o dofinansowanie można składać od lutego do sierpnia. 

Wnioski w obu konkursach będzie przyjmować Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości. Program Polska Wschodnia jest finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Ma finansować rozwój innowacyjności i konkurencyjności pięciu województw: lubelskiego, podlaskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego i warmińsko-mazurskiego. Z projektu dofinansowane są projekty nastawione na biznes: aktywizacja start-upów, wdrażanie innowacji w MŚP, zdobywanie zagranicznych rynków, rozwój firm z wykorzystaniem wzornictwa przemysłowego oraz projekty infrastrukturalne: drogi, ekologiczny transport miejski, koleje. Całkowity budżet programu to ponad 8 mld zł.

Więcej informacji: www.polskawschodnia.gov.pl, www.parp.gov.pl

źródło: www.gospodarkapodkarpacka.pl

Liczba odsłon: 1740
  • Data aktualizacji: 2020-05-29 15:27
  • |
  • Licznik odwiedzin: 12 129 011