36-040 Boguchwała ul. Suszyckich 33 | godz. pracy UM: pn. 07:30-17:30, wt.-pt. 07:30-15:00 | tel. 17 87 55 200 | um@boguchwala.pl |

36-040 Boguchwała ul. Suszyckich 33 | godz. pracy UM: pn. 07:30-17:30, wt.-pt. 07:30-15:00 | tel. 17 87 55 200 | um@boguchwala.pl |

Wszystkie aktualności

Narodowe Czytanie w Gminie Boguchwała

6 (9).jpg, fot. T.Poźniak
fot. T.Poźniak

Miniony weekend upłynął w Gminie Boguchwała na czytaniu "Przedwiośnia" Stefana Żeromskiego, a to za sprawą Gminnej Biblioteki Publicznej w Boguchwale, która włączyła się w akcję Narodowe Czytanie 2018.

Przedwiośnie w mieście - gra miejska w Boguchwale

8 września odbyła się gra miejska "Przedwiośnie w mieście", która była okazją do aktywnego, rodzinnego wypoczynku. I tak też było. W grze wzięło udział 6 drużyn, których zadaniem było jak najszybciej przejść 5 stacji zlokalizowanych w obrębie biblioteki. Na każdej stacji drużyna musiała wykonać zadanie bądź odpowiedzieć na pytanie związane z lekturą "Przedwiośnie". Była zabawa, edukacja i oczywiście nagrody dla zwycięskiej drużyny.

Czytam na narodowym - piknik rodzinny w Zarzeczu

Tuż po zakończeniu gry miejskiej w Boguchwale, dalsze świętowanie narodowego czytania przerodziło się w piknik rodzinny pn. "Czytam na narodowym" zorganizowany w Zarzeczu. Pomimo deszczu zgromadziliśmy ponad setkę motocyklistów, kilkudziesięciu widzów, kilkunastu dawców szpiku. Nie brakowało chętnych do czytania fragmentów "Przedwiośnia", dzieci skorzystały ze strefy zabaw z animatorami. Koordynatorem wydarzenia "Czytam na Narodowym" była Małgorzata Kuleszczyk.

Jako organizatorzy tego wydarzenia pragniemy serdecznie podziękować wszystkim uczestnikom, za to, że nie przestraszyli się pogody i przyszli. Dziękujemy wolontariuszkom Gabrieli Borowiec i Oliwii Masłowskiej za to, że wsparły działania Dnia Dawcy Szpiku w Zarzeczu. Nasze podziękowania kierujemy również do: Rzeszowskiej Grupy Motocyklowej, Stowarzyszenia Pasjonatów Motoryzacji Dawnej "Pęknięta Szprycha", Liceum Ogólnokształcącego w Boguchwale, Księgarni Nova, DKMS, Ochotniczej Straży Pożarnej w Zarzeczu, zespołu INSANI, 21 Brygady Strzelców Podhalańskich. Z Wami nasze wydarzenie nabrało barw.

"Niepodległość zapisana słowem i pieśnią..." - filia w Niechobrzu

9 września w domu rekolekcyjnym w Niechobrzu odbyło się narodowe czytanie pn. "Niepodległość zapisana słowem i pieśnią..." przygotowane wspólnie z parafią oraz aktorami i organizatorami Misterium Męki Pańskiej. Czytane były fragmenty "Przedwiośnia", recytowane wiersze patriotyczne związane z 100. rocznicą odzyskania niepodległości, śpiewane pieśni patriotyczne.

Można było także obejrzeć wystawę "Drogi Polaków do niepodległości...". Uczestnicy spotkania otrzymali broszury z pieczątką Narodowego Czytania, informacją o Żeromskim, tekstami pieśni, które były śpiewane podczas czytania. Koordynatorem wydarzenia w Niechobrzu była Agnieszka Jajo.

Filia w Niechobrzu składa serdeczne podziękowania osobom, które włączyły się w przygotowanie tego wydarzenia: ks. Andrzej Sroka, ks. Jan  Koc, Tomasz Grzebyk, Łukasz Ziemniak, Izabela Pietrucha, Bernadeta Pietrucha.

źródło i fot. GBP

Liczba odsłon: 489
  • Data aktualizacji: 2019-07-16 10:18
  • |
  • Licznik odwiedzin: 10 044 814