Pewne zwycięstwo Izolatora. Wygrane drużyn z klasy B

Izolator Boguchwała odniósł pewne zwycięstwo nad Koroną Rzeszów w IV-ligowych derbach powiatu rzeszowskiego. Izolator od samego początku kontrolował przebieg spotkania, lecz miał spore problemy z przedarciem się przez szyki obronne rywali. Pierwsza bramka padła w 19. minucie kiedy to Adrian Sitek dośrodkował z rzutu rożnego a z piłką minął się Ferenc, nie dając możliwości interwencji zdezorientowanemu Szczepańskiemu. W 58. minucie po dobrym dograniu od Dawida Pałysa-Rydzika na listę strzelców po raz drugi wpisał się Sitek. Sześć minut później pomocnik Izolatora skompletował hat-tricka.

IV liga podkarpacka:
ZKS Izolator Boguchwała - KS Korona Rzeszów 3:0

Na przebieg boiskowych wydarzeń w pojedynku Jedności z Sokołem Sokołów Młp. olbrzymi wpływ miał stan boiska mocno nasiąkniętego wodą po ulewie, która przeszła przed meczem nad Niechobrzem. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowo, a rozstrzygnięcie nastąpiło na niespełna kwadrans przed końcem meczu. Trzy punkty przyjezdnym zapewnił Jagusiak. Dla Jedności była to druga porażka z rzędu.

Klasy okręgowa:
LKS Jedność Niechobrz - TG Sokół Sokołów Małopolski 0:1

Nosówka po ubiegłotygodniowej wpadce, jaką można nazwać remis w Dobrzechowie, w meczu 4. kolejki klasy B pewnie pokonała drużynę z Połomii 10:1. Festiwal goli rozpoczął Adrian Rogala już w 7. minucie. Dwie minuty później prowadzenie podwyższył Mateusz Ostrowski. Grunwald odpowiedział w 18. minucie, jednak było to jedyny przejaw walki. W 37. minucie bramkarza gości pokonał Miłosz Pizło a tuż przed przerwą ponownie trafił Rogala. W drugiej połowie dla Novi strzelali Byjoś, dwukrotnie Wiech i Nycz oraz Gubernat.

Drużyna z Dobrzechowa postawiła trudne warunki także piłkarzom z Mogielnicy. Mecz rozpoczął się szybkim golem gospodarzy, już w pierwszej minucie na listę strzelców wpisał Adrian Bartkiewicz. W 19. minucie Grom prowadził już 2:0 po trafieniu Dawida Raka. Korona odpowiedziała już 6 minut później a tuż przed przerwą doprowadziła do remisu. Piłkarze z Dobrzechowa poszli za ciosem i już w 47. minucie wyszli na prowadzenie. Grom doprowadził do remisu w 62. minucie, gdy bramkarza gości pokonał Daniel Kocurek. Nie minęło 10 minut a na prowadzenie ponownie wyszła Korona. W nerwowej końcówce strzelał już tylko Grom. Najpierw wyrównał Dawid Nawrot a na minutę przed końcem meczu Amadeusz Radliński.

Grający od 45. minuty w dziesiątkę Płomyk wywalczył na własnym terenie komplet punktów w pojedynku ze Startem Lubenia. Zwycięską bramkę dla Lutoryża zdobył w 71. minucie Mateusz Mitał.

Klasa B:
LKS Novi Nosówka - PKS Grunwald Połomia 10:1
LKS Grom Mogielnica - PKS Korona Dobrzechów 5:4
LKS Płomyk Lutoryż - GKS Start Lubenia 1:0

Udaną inaugurację sezonu zaliczyła żeńska drużyna Izolatora. Już w 5. minucie bramkę zdobyła Maria Purgar. Druga bramka padła w 11. minucie spotkania, gdy rzut karny pewnie wyegzekwowała Patrycja Turczyn. Kolejne dwa gole dorzuciła Sylwia Witalec. Najbardziej skuteczna piłkarka z kadry z poprzedniego sezonu bramki zdobyła w 12 i 14 minucie meczu. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie.

III liga kobiet:
Sanovia Lesko - Izolator Boguchwała 0:4

Niedzielny mecz klasy A pomiędzy Grunwaldem Budziwój i Iskrą Zgłobień został odwołany. Spotkanie odbędzie się 12 września o godz. 17:00.