36-040 Boguchwała | ul. Suszyckich 33 | godz. pracy Urzędu Miejskiego: 7:30 - 15:30 | tel. 17 87 55 200 | um@boguchwala.pl |

Wszystkie aktualności

Jedność Niechobrz zdobywcą Pucharu Burmistrza Boguchwały 2018

DSC_4284.JPG,

W niedzielę na terenie Gminnego Centrum Sportu i Rekreacji w Niechobrzu rozegrano finałowe mecze Turnieju o Puchar Burmistrza Boguchwały 2018. Zwycięzcą turnieju została trzeci rok z rzędu Jedność Niechobrz. Drugie miejsce przypadło Novi, trzecie Iskrze Zgłobień, a czwarte Płomykowi Lutoryż.

Finały rozpoczął mecz o III miejsce, w którym spotkały się Iskra Zgłobień i Płomyk Lutoryż. Początek spotkania ułożył się po myśli drużyny ze Zgłobnia. Już w 8. minucie strzałem głową do siatki trafił Kamil Poninkieiwcz. Po kwadransie gry Iskra podwyższyła prowadzenie po trafieniu Adriana Warzyboka. Po dwóch straconych bramkach drużyna z Lutoryża zaczęła coraz śmielej atakować. Kilka razy kotłowało się pod bramką drużyny ze Zgłobnia, lecz Iskrze za każdym razem udało się wybijać piłkę. W drugiej odsłonie meczu Płomyk przeprowadził kilka składnych akcji i w końcu zdobył kontaktowego gola. Z rzutu wolnego idealnie przymierzył Adrian Powierża. Grę w ostatnich 20 minutach utrudniała potężna ulewa, a mecz ostatecznie zakończył się zwycięstwem Iskry.

Finałowe spotkanie pomiędzy drużynami z Nosówki i Niechobrza rozpoczęło się od błyskawicznej bramki dla Jedności. Łukasz Kalandyk idealnie zacentrował na głowę Michała Kucharzyka, a ten spokojnym strzałem trafił do siatki. Wydawało się, że gospodarze będą dominować, jednak Novi bardzo długo stawiali twardy opór. W końcówce pierwszej połowy rzut karny wywalczył Szeliga, który na bramkę zamienił Sebastian Kłeczek. W drugiej części gry Jedność szukała kolejnych goli, ale dobrze w bramce Novi spisywał się Mateusz Szeliga. Zespół z Niechobrza zachował w końcówce więcej sił i zdobył kolejne gole. Najpierw bramkarza przelobował Mariusz Lelek, a później w sytuacji sam na sam kłopotów nie miał Jacek Kocurek.

Turniejowym zmaganiom przyglądali się przedstawiciele władz samorządowych, na czele z Burmistrzem Boguchwały Wiesławem Dronką i Przewodniczącym Rady Miejskiej Wiesławem Kąkolem, którzy podziękował zawodnikom za walkę i wręczyli pamiątkowe puchary.

W ramach tegorocznych finałów Turnieju o Puchar Burmistrza Boguchwały odbył się także Piknik Sportowy z Akademią Piłkarską Jedność Niechobrz oraz festyn zorganizowany przez Lokalny Ośrodek Kultury "Razem" w Niechobrzu.

źródło: iskrazglobien.futbolowo.pl, fot. UM

obszerna galeria zdjęć dostępna na profilu: www.facebook.com/boguchwala.gmina


Liczba odsłon: 274
  • Data aktualizacji: 2018-10-18 14:58
  • |
  • Licznik odwiedzin: 8 566 058