36-040 Boguchwała | ul. Suszyckich 33 | godz. pracy Urzędu Miejskiego: 7:30 - 15:30 | tel. 17 87 55 200 | um@boguchwala.pl |

Wszystkie aktualności

Naukę czas zacząć. Rok szkolny 2017/2018 rozpoczęty

DSC_6105.JPG,

Dziś pierwszy dzwonek obwieścił koniec tegorocznych wakacji i rozpoczęcie nowego roku szkolnego. W jedenastu szkołach podstawowych z terenu Gminy Boguchwała naukę rozpoczęło ponad 1600 uczniów, w tym ponad 200 uczniów nowych siódmych klas.

Zgodnie z reformą szkolnictwa dotychczasowe sześcioletnie szkoły podstawowe zostały przekształcone w ośmioletnie placówki. Wyjątek stanowi Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Zarzeczu, która została przekształcona w czteroklasową szkołę podstawową. Gimnazjum w Boguchwale zostało włączone w struktury Szkoły Podstawowej im. gen. Stanisława Maczka w Boguchwale. Zespoły szkół w Niechobrzu i Racławówce zostały przekształcone w ośmioletnie szkoły podstawowe. Klasy gimnazjalne przy szkołach podstawowych będą prowadzone do 2019 roku.

Rok szkolny 2017/2018 w Woli Zgłobieńskiej rozpoczęła uroczysta Mszą św. w kościele parafialnym odprawioną przez księdza kanonika Stanisława Busztę. Po jej zakończeniu wszyscy zgromadzeni udali się do budynku szkoły, gdzie zostali powitani przez dyrektora Jana Fularza. Dyrektor w szczególny sposób powitał uczniów, którzy po raz pierwszy przekroczyli progi placówki. Życzenia w imieniu władz samorządowych przekazała uczestnicząca w uroczystościach zastępca burmistrza Ewa Śliwa.

Uchwałą Rady Miejskiej w  Boguchwale od 1 września 2017 roku Szkoła Podstawowa w Zgłobniu zyskała nowego patrona. Z wnioskiem o nadanie placówce imienia Kardynała Stefana Wyszyńskiego, z upoważnienia Rady Pedagogicznej, Rady Rodziców i Samorządu Uczniowskiego, wystąpił dyrektor Bartłomiej Wisz. W opinii środowiska szkolnego Kardynał Stefan Wyszyński był wybitnym przywódcą duchowym i mężem stanu, współtwórcą przemian społecznych, reprezentował uniwersalne wartości, a swoją postawą wzmacniał poczucie wspólnoty narodowej, religijnej i kulturowej. Uroczysta akademia związana nadaniem szkole imienia odbędzie się 7 października o godz. 11:00.

Dziś swoją działalność rozpoczęła także nowa placówka na mapie edukacyjnej naszej gminy - Szkoła Podstawowa Montessori z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale. Prowadzona przez Towarzystwo Przyjaciół Liceum Ogólnokształcącego w Boguchwale placówka powstała z przekształcenia Gimnazjum Dwujęzycznego w Boguchwale. Metoda pracy z uczniem, którą będzie stosowana w edukacji wczesnoszkolnej oraz w klasach 4-6, została opracowana ponad 100 lat temu przez włoską lekarkę, Marię Montessori. Od tego czasu sukcesywnie rozwijana, wykorzystywana jest z dużym powodzeniem na całym świecie.

fot. UM

Liczba odsłon: 682
  • Data aktualizacji: 2018-05-22 15:31
  • |
  • Licznik odwiedzin: 7 856 146