36-040 Boguchwała | ul. Suszyckich 33 | godz. pracy Urzędu Miejskiego: 7:30 - 15:30 | tel. 17 87 55 200 | um@boguchwala.pl |

Wszystkie aktualności

Jedność Niechobrz zdobywcą Pucharu Burmistrza Boguchwały 2017

DSC_0958 (1).JPG,
DSC_0973.JPG,

W niedzielę na stadionie w Zgłobniu rozegrano finałowe spotkania Turnieju o Pucharu Burmistrza Boguchwały 2017. Zwycięzcą turnieju została drugi rok z rzędu Jedność Niechobrz. Drugie miejsce przypadło Iskrze, trzecie Płomykowi, a czwarte Reprezentacji Zgłobnia.

Finały rozpoczął mecz o III miejsce, w którym spotkały się Reprezentacja Zgłobnia i Płomyk Lutoryż. Od początku obie ekipy ruszył do twardej walki i pokazały, że będą chciały zwyciężyć za wszelką cenę. Sytuacja zmieniła się w 18. minucie, kiedy po zagraniu ręką w polu karnym zawodnika z Lutoryża arbiter odgwizdał jedenastkę, a wynik meczu otworzył Bartosz Worosz. Gra do samego końca pierwszej połowy był wyrównana. Lutoryżanie mieli jeszcze kilka groźnych zagrań na pole karne, ale dobrze radziła sobie defensywa Zgłobnia. Przebieg gry w drugiej odsłonie meczu był dość zbliżony do pierwszej połowy, obie ekipy miały swoje szanse. Wynik rozstrzygnął się w doliczonym czasie gry. Najpierw Worosz nieprzepisowo powstrzymywał zawodnika z Lutoryża w polu karnym. Odpowiedzialność wziął na siebie kapitan Płomyka Adrian Powierża i pewnie wykonał jedenastkę. W 92. minucie był zatem remis i wydawało się, że starcie zakończy się konkursem rzutów karnych. Płomyk wywalczył jednak rzut rożny, a do bramki Zgłobnia trafił Wojciech Kowalski.

Drużyny Iskry i Jedności spotkały się finale Turnieju o Puchar Burmistrza już w zeszłym roku. Piłkarze i kibice ze Zgłobnia z pewnością liczyli, że i tym razem uda się powalczyć z faworyzowaną ekipą z Niechobrza, a może nawet  sprawić niespodziankę na własnym terenie. Iskra rozpoczęła odważnie i spróbował wysoko zaatakować rywali, ale szybko otrzymała pierwszy cios. W 2. minucie Michał Ostrowski zbyt krótko zagrał do Mateusza Drzała, a golkipera ze Zgłobnia uprzedził Jacek Kocurek. Po trudnym kwadransie Iskra ochłonęła i spróbowała zaatakować. Niestety brak dokładności pod bramką rywala szybko się zemścił. Drugą bramkę po kontrze zdobył Łukasz Kalandyk. Kilka minut później kolejnego gola strzelił Kocurek. W ostatniej akcji pierwszej części gry napastnik Jedności strzałem po ziemi trafił do siatki, inkasując hat-tricka. Pierwsze minuty drugiej połowy układały się dobrze dla piłkarzy Iskry, którzy próbowali pokonać bramkarza Jedności. Gracze Marka Kramarza nie pozwalali jednak nawet na najmniejszy błąd. Niechobrzanie sprawnie rozgrywali piłkę i błyskawicznie kontrowali. Ten element wykorzystał Patryk Byjoś, który ustalił wynik finałowego meczu.

Turniejowym zmaganiom przyglądali się przedstawiciele władz samorządowych, na czele z Burmistrzem Boguchwały Wiesławem Dronką, który podziękował zawodnikom za walkę i wręczył pamiątkowy puchar za zwycięstwo kapitanowi Jedności Sebastianowi Kłeczkowi. Puchary oraz nagrody otrzymały także trzy pozostałe ekipy biorące udział w niedzielnych finałach.

Turniej o Puchar Burmistrza Boguchwały2017 - finały

mecz o I miejsce:
LKS Iskra Zgłobień - LKS Jedność Niechobrz 0:5

mecz o III miejsce:
Reprezentacja Zgłobnia - LKS Płomyk Lutoryż 1:2

źródło: iskrazglobien.futbolowo.pl, fot. UM

Liczba odsłon: 427
  • Data aktualizacji: 2018-07-16 14:58
  • |
  • Licznik odwiedzin: 8 092 822